Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavebnictví a stavební řemesla


Vyberáte si nové okná?

11.10.2004
ProfiOKNO spol. s r.o.
ProfiOKNO spol_s r_o_

Prinášame Vám profesionálne rady a poznatky odborníkov o všetkom, čo by ste mali vedieť pri výbere dodávateľa nových okien

Profil SOFTLINE

V súčasnosti rozlišujeme medzi výrobcami viacero tvarových modifikácií samotného profilu okna. Prax ukázala, že jedným z najslabších miest drevených okien sú práve ostré hrany profilu okna. Nie je to len otázka konkurenčného boja a rozlíšenia sa, ale aj skutočná potreba a reakcia na novú smernicu pre výrobu drevených okien. Tá hovorí o zväčšení zaoblenia dôležitých, hlavne vonkajších hrán okna z pôvodných 2 mm na minimálne 4 mm. Ide predovšetkým o riešenie problematiky rovnomernejšieho nánosu povrchovej úpravy, čo má pozitívny vplyv na predĺženie životnosti náteru samotného okna. Výrobcovia predávajú tieto okná pod názvom eurookná v profile Soft-Line. Musíme podotknúť, že často ide naozaj o vydarený dizajnérsky krok a určitú originalitu toho - ktorého výrobcu, hlavne ak aj daný profil chránený patentovým vzorom. Treba však povedať aj to, že samotná zmena profilu nevylepšuje žiadnym spôsobom tepelnoizolačné, prípadne zvukovoizolačné parametre, pri predpísanej hrúbke 68 mm, no môžu byť pri jeho riešení vylepšené určité vlastnosti okna ako napr. vyššia bezpečnosť použitžím rozdielne profilovanej zasklievacej lišty, prípadne lepšia ochrana lepeného čapovaného spoja zabezpečená iným tvarom profilu.

 viac informácií o: ProfiOKNO spol. s r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.