Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Energetika a vodohospodářství


Vodohospodárska výstavba, š.p., si chce vychovávať budúcich zamestnancov

03.05.2018

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba si chce vychovávať svojich budúcich zamestnancov už počas vysokoškolského štúdia.

Generálny riaditeľ podniku Daniel Kvocera a dekan Stavebnej fakulty STU v Bratislave Stanislav Unčík podpísali vo štvrtok dodatok k Rámcovej dohode o spolupráci, ktorý zefektívni zapájanie študentov do praxe.

      V súčasnosti máme na praxi prvého študenta, v krátkom čase očakávame ďalších troch. Koľko ich postupne bude, závisí od záujmu študentov, my, samozrejme, chceme zapojiť do tohto procesu čo najviac študentov. Umožní nám to nastavovať program tak, aby bol výhodný pre študentov, školu i náš podnik, povedal Kvocera.

      Počas praxe prejdú študenti celým procesom od najnižšej pozície až po participáciu na projektoch, ktoré bude Vodohospodárska výstavba, š.p., realizovať. V krátkej dobe budeme mať projektové tímy, ktoré budú zriadené pre dva veľké projekty, skonštatoval Kvocera.

      Študenti tak budú mať možnosť spolupracovať na projekte generálnej opravy turbogenerátorov na Vodnom diele Gabčíkovo, ktorý potrvá desať rokov, a tiež na projekte Inovácia a modernizácia plavebných komôr na Vodnom diele Gabčíkovo, ktorý je plánovaný do roku 2022. Naším cieľom je pripraviť si študentov pre naše pracovné pozície, pretože bude potrebná generačná výmena. Do pracovného procesu vieme zapojiť troch až siedmich ľudí ročne, povedal generálny riaditeľ podniku.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.    

 

 viac informácií o: VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.