Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Strojírenství


TLMAČE: SES dosiahli v uplynulom roku čistý zisk takmer 3 milióny eur

17.03.2009

Tlmače 16. marca (TASR) - Výkony na úrovni 215 miliónov eur (6,5 miliardy Sk) dosiahli v uplynulom roku Slovenské energetické strojárne a.s. Tlmače (SES). V porovnaní s predchádzajúcim rokom narástli výkony firmy o 30%. Hospodársky výsledok SES za rok 2008 predstavoval po zdanení 2,95 milióna eur (89 miliónov Sk). Podľa informácie riaditeľa marketingu Gabriela Sirotňáka plánuje spoločnosť v tomto roku dosiahnuť tržby na úrovni 192,5 milióna eur (5,8 miliardy Sk).

SES a.s. patrí k najvýznamnejším dodávateľom kotlov pre elektrárne,
teplárne a spaľovne na svetovom trhu. Za posledné dva roky firma zdvojnásobila
výkony a investovala do svojho rozvoja 9,29 milióna eur (280 miliónov Sk). V
súčasnosti strojárne disponujú dvoma výrobnými celkami v Tlmačoch a v
Želiezovciach, kde spolu zamestnávajú 2100 pracovníkov. Od roku 2006 je
majoritným akcionárom spoločnosť Segfield Investment, ktorá je súčasťou
konsolidovaného celku skupiny J&T.

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.viac informácií o: SLOVENSKÉ ENERGETICKÉ STROJÁRNE a.s. (skrátene: SES a.s.)
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.