Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Elektrotechnika a výpočetní technika


Televízory METZ

11.06.2004

Trend vývoja nových technológií sa nedá zastaviť a ak ste si pred pol rokom kúpili najlepší prístroj vo svojej triede, dnes je to len šedý priemer. Platí to aj na poli televíznych prijímačov. V súčasnosti sa čoraz väčšmi dostávajú do obľuby LCD televízory. Nesporné kvality, ktoré prinášajú, už nie sú rozmarom majetnejších vlastníkov, ale bežnou nutnosťou či samozrejmosťou.

Takmer 51 cm model LCD televízora, ktorý predstavila spoločnosť Metz, vám určite zoberie dych. Namiesto štandardného prijímača budete mať štýlový. Použitá LCD technológia vám raz a navždy garantuje stabilný obraz bez blikania. Vstavaný TV tuner nielenže nahradí váš doterajší televízor, ale pravdepodobne aj monitor z počítača. Aj keď v tomto smere neodporúčam používať vyššie rozlíšenie ako 800 x 600 bodov. Na pozeranie filmov či digitálnych snímok je to vynikajúca vec. Prístroj sa funkciami neodlišuje od klasického TV prijímača. Obsahuje štandardne teletext (Fastext, 7 strán pamäte), tie isté koncovky, ako aj spôsob obsluhy. Ale to, čo ponúka navyše, je omnoho svetlejší a kontrastnejší obraz. Vynikajúca je hlavne možnosť prepojenia. Panel sa totiž dá pripojiť priamo k počítaču spolu so zvukom zo zvukovej karty. Eurokonektory (2 x SCART ) vám zabezpečia bezproblémové spojenie s vaším satelitom alebo videom. Cez RCA vstup môžete napojiť aj video a audio. Ak by sa vám to málilo, je tu ešte S-Video vstup a výstup na slúchadlá plus klasický vstup pre anténu a napájanie (12 V). Myslím, že to všetko nemá ani najdrahší televízor.

Dodávané DO vám poskytne pohodlie a umožní plnohodnotné ovládanie. Prijímač sa dá ovládať aj priamo (bez DO). Ovládacie prvky nájdete na vrchnej strane LCD panela. Pomocou nich sa dostanete do menu, kde sa dajú nastaviť všetky ponúkané možnosti. Okrem toho možno nastaviť hlasitosť a meniť kanály. Pomocou diaľkového ovládania sa vám počet možností ovládania extra nezvýši, ale zato podstatne uľahčí. DO padne do ruky a určite nebudete musieť listovať ani v manuáli. Ovládacie prvky sú totiž štandardné – neobsahujú nič výnimočné, čo by ste nevideli pri iných DO. V OSD menu je na výber viacero jazykov, ale ani jeden stredoeurópsky.

Ostré a presné obrazy s rozlíšením do 1 024 x 768 bodov vám budú určite stačiť aj na kvalitné sledovanie DVD filmov. Zabudovaný ozvučovací systém s výkonom 2 x 3 W (RMS) poskytne dosť zvuku na počúvanie hovoreného slova, ale na sledovanie filmov odporúčam dokúpiť domáce kino. Je to predsa len TV prijímač, a nie hracia skrinka. Špeciálna maska umožňuje dosahovať extrémne hodnoty až 450 cd/m2. Bez povšimnutia určite neostanú ani ďalšie parametre, ako je doba odozvy či kontrastný pomer. Krátka doba odozvy len 25 ms robí prijímač ideálnym na prehrávanie rýchlych obrázkov – DVD aj obľúbených PC hier.

 Vďaka širokému uhlu pohľadu 160° vo vertikálnom a 140° v horizontálnom smere predkladá tento model užívateľovi farebne vyvážený obraz s vynikajúcim kontrastom 500:1. To, čo sa ešte oplatí oceniť, je obraz v obraze – pri práci s počítačom môžete pozerať film v rohu displeja. Prepínanie medzi jednotlivými zdrojmi je tiež záležitosťou jedného, prípadne v smere TV>PC kombináciou dvoch tlačidiel. Obraz v obraze môže mať vlastné nastavenia jasu, kontrastu, ostrosti či vyváženia farieb. Rada pre tých, čo budú displej využívať aj ako monitor: zvoľte si autokalibráciu. Písmená sú potom oveľa ostrejšie ako výrobné nastavenie. Pre zvuk si môžete zvoliť jednu z viacerých prednastavených ekvalizerových kriviek. To isté však môžete urobiť aj manuálne upravovaním korekcií na piatich frekvenciách.

Široká obrazovková plocha, kompaktný elegantný dizajn a nadštandardné funkcie robia z tohto modelu ideálnu kombináciu vynikajúceho výkonu a kvality.

 

Technická špecifikácia

Podporované normy

PAL B/G

Podporované kanály

VHF, UHF, Hyperband, káblová TV

Veľkosť displeja

51 cm (408 x 306)

Maximálne rozlíšenie

1 024 x 768

Počet kanálov

100

Teletext

FastText 7 strán

Diaľkové ovládanie

áno

Vstupy

2 x SCART, PC in, Audio in, AV in, S-Video

Výstupy

slúchadlá

Zvukový výkon

2 x 3 W RMS (10 % THD)

Rozmery

616 x 451 x 218 mm

Hmotnosť

12,3 kg

Kontakt

www.bisaudio.sk

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.