Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavba vozidel


Spoločnosť HTC Holding získala český Zetor

28.12.2002

Česká vláda schválila predaj Zetora slovenskej strojárenskej skupine HTC Holding. Slováci zaplatia za 97,7 percenta akcií brnianskeho výrobcu traktorov 310 miliónov českých korún (9,13 miliónov USD).

Zetor, ktorý vlani predal 3500 traktorov, bojuje už desať rokov o prežitie. Dôvodom jeho existenčných problémov je strata trhov po rozpade sovietskeho hospodárskeho bloku.

HTC Holding sa zaviazal preinvestovať v Zetore počas piatich rokov 300 miliónov korún. Slovenský investor tiež prevezme záruku na štvormiliardový úver. Český minister financií Jiří Rusnok potvrdil, že touto ponukou HTC predčil svojho konkurenta v súťaži - tureckú firmu Uzel Makina Sanayi, ktorá mala vysoké požiadavky na štátne záruky.

Akcie Zetoru boli od roku 2000 na účte Českej konsolidačnej agentúry, ktorá má za úlohu zbierať a spravovať vysoké dlhy niektorých českých firiem. Akvizícia Zetoru výrazne rozšíri portfólio HTC Holdingu, ktorý už u nás ovláda výrobcov leteckých motorov, motoriek a malých traktorov.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.