Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Hornictví


PRIEVIDZA: HBP tento rok ponúknu ďalšie pracovné miesta

19.01.2012

Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) by mali v tomto roku ponúknuť ďalšie pracovné miesta. "Vzhľadom na výrobný program strojárskeho závodu Banská mechanizácia a elektrifikácia Nováky predpokladáme, že v priebehu tohto roka poskytneme pracovnú príležitosť pre ďalších 50 pracovníkov," uviedla pre TASR hovorkyňa HBP Adriana Siváková.

Ako ďalej uviedla, ide najmä o profesiu zvárač kovov. Bane ich plánujú uplatniť pri výrobe banskej techniky v strojárskom závode Banská mechanizácia a elektrifikácia s miestom výkonu práce v Novákoch. Podľa Sivákovej ide o štandardný postup, tvorba nových pracovných miest sa odvíja od vývoja zákaziek a možností strojárskeho závodu presadiť svoje produkty na trhu.
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Prievidzi bude podľa jeho riaditeľa Celestína Černáka pre bane robiť v najbližších dňoch výberové konanie. "Zvolali sme záujemcov z celého Slovenska, lebo poskytujú aj ubytovanie, takže môže prísť ktokoľvek," dodal Černák.
V Prievidzskom okrese sa v súčasnosti nezamestnanosť pohybuje na úrovni 13,2 %, čo je približne 9000 uchádzačov o zamestnanie. "Je to trochu horšie, ako to bolo pred rokom, ale nie oveľa, predtým to bolo asi 12,5 %," podotkol šéf prievidzského úradu práce.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.