Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Kovovýroba


Priemysel: Žarnovický Tubex plánuje rozšíriť kapacitu výroby

03.05.2018

Spoločnosť Tubex Slovakia v Žarnovici plánuje rozšíriť kapacitu výroby. Existujúca výrobná kapacita prevádzky približne 400 miliónov kusov hliníkových túb ročne by sa mala zvýšiť na približne 800 miliónov kusov. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

      Zvýšením výrobnej kapacity dôjde k zvýšeniu spotreby vstupných materiálov, organických rozpúšťadiel a spotreby zemného plynu. Prevádzka, ktorej sa tento zámer týka, je už v súčasnosti využívaná, výstavbu nových zariadení si zvýšenie kapacity nevyžaduje. "Realizáciou navrhovanej činnosti nedôjde k zvýšeniu už posúdeného počtu zamestnancov," uvádza sa v zámere s tým, že v súčasnosti má prevádzka 410 zamestnancov.

      V žarnovickom Tubexe sa vyrábajú hliníkové tuby, ktoré sa využívajú vo farmaceutickom, potravinárskom, kozmetickom a chemicko-technickom priemysle.

Hlavné výrobné činnosti predstavujú lisovanie, sústruženie, vnútorné lakovanie, vonkajšie lakovanie, potlač.

      Spoločnosť Tubex Slovakia, s.r.o., je dcérskou spoločnosťou tubárenskej firmy Wolfsberg GmbH (Rakúsko), ktorá je v osobnom vlastníctve Tubex Holding GmbH, Stuttgart. Spoločnosť Tubex je vedúcou firmou na európskom tubárenskom trhu s 15-% podielom. Ostatné dcérske spoločnosti Tubex Holding produkujú hliníkové tuby, umelohmotné tuby, aerosólové dózy, liekové a cigaretové obaly.

Dcérske spoločnosti sú umiestnené v Číne, Írsku, Španielsku, Nemecku, Rusku a Rakúsku.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.    

 

 

 viac informácií o: TUBEX SLOVAKIA, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.