Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


Prešovskú firmu SEAK, s.r.o., ocenili na Urbis Smart City zlatou medailou

27.04.2018

Z výstavy Urbis Smart City 2018 v Brne si v týchto dňoch odniesla zlatú medailu za najinovatívnejší produkt prešovská firma SEAK, s.r.o. Ocenenie získala za originálne riešenie inteligentného osvetlenia SEAK SMART CITY integrované s nabíjacou stanicou pre elektromobily LUMiCHARGER.

      Predseda komisie Martin Slanina informoval, že na tomto riešení komisia ocenila jednoduché nasadenie nabíjacích staníc do existujúcej siete verejného osvetlenia bez nutnosti inštalácie dodatočných komunikačných alebo silových prvkov s automatickou reguláciou odberu elektrickej energie.

      "Inteligentné osvetlenie je jedna z mála smart city technológií, ktoré majú vysokú návratnosť vďaka úspore elektriny. Preto by to mal byť jeden z prvých systémov, ktoré sa v meste implementujú, dodal.  Riešenie umožňuje robustnú komunikáciu po existujúcom elektrickom vedení, nezvyšuje úroveň elektromagnetického smogu a navyše ho rozširuje o dostupné nabíjačky elektrických áut.

      Napriek tomu stále vidíme, že mestá tendrujú čo najlacnejšie LED svetlá, ktoré síce majú úsporu 40 % oproti starým lampám, ale za malé navýšenie ceny by mohli mať smart funkcie a úspora by bola 70 % - 80 %. Veríme, že aj vďaka výstavám ako je Urbis sa zvýši povedomie o nových technológiách a čoraz viac miest v Čechách aj na Slovensku sa začne chovať naozaj smart," uviedol Heliodor Macko, CEO spoločnosti SEAK.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       viac informácií o: SEAK, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.