Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


Predaj divízie vysokozdvižných vozíkov KION Group

22.11.2006
Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.
Linde Material Handling Slovenská republika s_r_o_

5.novembra 2006 Wiesbaden - Linde AG ukončila hodnotenie strategických možností divízie vysokozdvižných vozíkov KION Group. Spoločnosť bola predaná konzorciu pozostávajúceho z finančných investorov Kohlberg Kravis Roberts & Co a Goldman Sachs Capital Partners za cenu 4 miliardy Eur.

KION Group, ktorú založila spoločnosť Linde ako novú, právne nezáväznú spoločnosť zastrešujúcu tri značky manipulačnej a skladovej techniky Linde, Still a OM, má v súčasnosti viac ako 20 000 zamestnancov. V účtovnom roku 2005 dosiahla táto divízia objem predaja v hodnote 3,6 miliardy Eur. KION je vodcom na európskom trhu a predstavuje najvyššiu úroveň technologickej spôsobilosti.

Sme presvedčení že KKR/Goldman Sachs majú správnu súhrnnú predstavu.“ Povedal prof. Wolfgang Reitzle, prezident predstavenstva Linde AG. Po preskúmaní všetkých možností, sme vybrali silného a strategicky orientovaného partnera, ktorý napomôže hladkému prechodu a umožní KIONu pokračovať na svojej ceste k výnosnému rastu.

 

Johaness Hutt, šéf európskej centrály KKR a Alexander Dibelius šéf pre strednú a východnú Európu v spoločnosti Goldman Sachs potvrdili „KION je veľmi dobre umiestnená spoločnosť v medzinárodnom odvetví priemyselných vozíkov, ktorá má vynikajúce vyhliadky. Spoločne s efektívnym teamom manažmentu a vysokokvalifikovanými zamestnancami KIONu sa budeme usilovať o podporu nepochybného rastového a príjmového potenciálu spoločnosti a dosiahnutie udržateľného rastu hodnoty spoločnosti. Našim strednodobým cieľom je dosiahnutie predaja akcií verejných investorom.(IPO)

 viac informácií o: Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.