Vyhľadávam dáta ...

TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmyslPlzeňský Prazdroj Slovensko zvýši kapacitu plechovkovej linky v Šariši o tretinu

05.09.2018 00:00

Plzeňský Prazdroj Slovensko pripravuje ďalšiu investíciu do svojej výroby. V Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši bude už o pár mesiacov naplno v prevádzke nová plechovková linka, inovuje sa linka pre stáčanie fliaš a investuje sa aj do novej filtračnej linky. Celkové investície sú odhadované na 4,4 milióna eur.

Priemysel: Firma Fromax plánuje pri Nitre areál na výrobu zemiakových lupienkov

25.03.2018 00:00

Spoločnosť Fromax Čechynce, s.r.o., plánuje pri Nitre vybudovať areál na výrobu zemiakových lupienkov, a to v odhadovanom náklade 4 milióny eur. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA). Užívateľom bude Fromax, s.r.o.

Zvolenská mliekareň chce obnoviť a výrazne zvýšiť výrobu sušeného mlieka

15.01.2018 00:00

Mliekareň Schreiber Slovakia s.r.o. Zvolen chce obnoviť výrobu sušeného mlieka. Dokonca nielen obnoviť, ale jej objem zvýšiť z pôvodných 90 ton na 268 ton za deň. Vyplýva to z oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, ktorú vedenie spoločnosti predložilo na posúdenie vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA.

PRIEMYSEL: Výroba v bratislavskom Figare rastie v objeme aj produktoch

22.08.2017 00:00

Na výrobu čokoládovej hmoty a čokoládového likéru, produkciu čokoládových špecialít, ako sú pralinky, tyčinky a tabuľkové čokolády, a priame spracovanie kakaových bôbov sa bude aj naďalej orientovať bratislavský výrobný závod Figaro. Jeho produkcia posledných päť rokov kontinuálne rastie v objemoch aj produktoch. Na dnešnom stretnutí s novinármi to uviedli jej zástupcovia na čele s riaditeľom fabriky Martinom Hricom.

PRIEMYSEL: V bratislavskom Novom Meste by mal vzniknúť malý pivovar

21.08.2017 00:00

V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto plánujú zriadiť malý pivovar. Mal by slúžiť na výrobu rozličných druhov piva, ktoré budú určené pre distribúciu do reštauračných prevádzok a pohostinských zariadení. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Yvatrade Plus predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

MPRV: Záujem o potravinársku Značku kvality SK stúpa

28.07.2017 00:00

Záujem o potravinársku Značku kvality SK stúpa. Značkou kvality SK sa pýši už 1267 domácich potravín od 158 slovenských výrobcov. Medzi spotrebiteľmi ide o najznámejšie označenie kvality a pôvodu potravín. Informoval o tom dnes Michal Feik z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Tatranská mliekareň spracováva na 100 percent mlieko od slovenských prvovýrobcov

30.06.2017 00:00

Tatranská mliekareň, a.s., v Kežmarku vykupuje každoročne od slovenských farmárov takmer 100 miliónov litrov mlieka a zamestnáva 225 ľudí. Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) považuje za veľké pozitívum, že stabilne patrí k jedným z najväčších mliekarní u nás a spracováva veľké objemy mlieka, ktoré pochádzajú na 100 percent od slovenských prvovýrobcov. Považuje to za niečo, na čo môže byť táto mliekareň pyšná, zvlášť v dnešnej problematickej dobe s mliekom.

PRIEMYSEL: Vedenie mäsokombinátu Tauris chce zvýšiť výrobu na 80.000 ton mäsa

26.06.2017 00:00

Zvýšenie výrobnej kapacity spoločnosti Tauris so sídlom v Rimavskej Sobote z aktuálnych 50.000 ton mäsových výrobkov na minimálne 80.000 ton je jedným z cieľov, ktoré chce tento mäsokombinát dosiahnuť v horizonte dvoch rokov. TASR o tom informoval Milan Fiľo, prezident holdingu Eco-Investment, a. s., do ktorého Tauris patrí.

B. BYSTRICA: Lunterovci vyrábali zdravé jedlo v čase, keď to ešte nebolo v móde

04.06.2017 00:00

Všetko to začalo v rodinnom dome v roku 1980. "O zdravú stravu som sa začal zaujímať, keď mi ochorela maminka a ja som hľadal spôsob a cestu, ako by som jej pomohol," tvrdí o svojich začiatkoch podnikania v oblasti zdravej výživy zakladateľ firmy Alfa Bio Ján Lunter, rodák z horehronského Telgártu. V tom čase po prvý raz počul slovo tofu v súvislosti s epidemiologickými štúdiami o dlhovekosti Japoncov a inšpirácia bola na svete.

PRIEMYSEL: Hornonitrianske bane začali s výrobou nátierok

18.04.2017 00:00

Baníci začali v tomto období s výrobou vlastných nátierok. Po pestovaní paradajok, hlivy či chove sumčeka afrického ide o ďalšiu z nebaníckych aktivít, ktoré by mali podľa skupiny Hornonitrianske bane nahradiť ťažbu uhlia v podzemí.

NITRA: Lyra Chocolate bude spolupracovať s indiánskym kmeňom Shuarov

06.02.2017 00:00

Nitriansky výrobca čokolády Lyra Chocolate bude spolupracovať s indiánskym kmeňom Shuarov z Ekvádoru. Zástupca spoločnosti Karol Stýblo dnes podpísal zmluvu o spolupráci so zástupcom ekvádorského regiónu Taisha. Je to vôbec prvá medzinárodná zmluva, ktorú zástupca tohto regiónu kedy podpísal, povedal Stýblo.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.