Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Energetika a vodohospodářství


Posledná odstávka 2. bloku V1 EBO sa začala

18.10.2007

Jaslovské Bohunice 14. októbra (TASR) - Posledná odstávka v 27-ročnej histórii existencie 2. bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach (EBO) sa začala v sobotu 13. októbra. Podľa harmonogramu by mala trvať do začiatku decembra. Po odstávke nastúpi 380 dní prevádzky a po nich v posledných dvoch mesiacoch roku 2008 jej prevádzkovateľ Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS), a. s., začne znižovať výkon 2. bloku až do naplánovaného konečného predčasného ukončenia prevádzky. TASR o tom dnes informoval hovorca JAVYS Dobroslav Dobák.

Počas odstávky sa zrealizuje výmena paliva a rozšírená generálna oprava
bloku. Sú plánované aj revízie a kontroly, napríklad vnútorná kontrola tlakovej
nádoby reaktora. Medzi najdôležitejšie plánované akcie počas odstávky  patrí
oprava dvoch polí 110 kV rozvodne, modernizácia prenosovej dispečerskej
techniky a prenosu ochrán.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.