Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmysl


Plzeňský Prazdroj Slovensko zvýši kapacitu plechovkovej linky v Šariši o tretinu

05.09.2018

Plzeňský Prazdroj Slovensko pripravuje ďalšiu investíciu do svojej výroby. V Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši bude už o pár mesiacov naplno v prevádzke nová plechovková linka, inovuje sa linka pre stáčanie fliaš a investuje sa aj do novej filtračnej linky. Celkové investície sú odhadované na 4,4 milióna eur.

Najvýraznejšou z plánovaných zmien je modernizácia plechovkovej linky,
ktorá si vyžiada celkovú investíciu vo výške 2,1 milióna eur. Jej súčasná
vyťaženosť je na úrovni 90 % a neustále rastie. Pre rok 2019 je odhadovaný plán jej kapacity zhruba 95 %. Vďaka investícii sa zvýši jej kapacita o tretinu, čo znamená navýšenie produkcie na 22-tisíc hektolitrov mesačne.
      Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko touto investíciou reflektuje na
rast licenčnej výroby v Pivovare Šariš. Okrem domácich značiek Šariš, Topvar a Smädný Mních sa totiž v pivovare na východe varia aj ochutené varianty Birellu. Na novej plechovkovej linke sa budú plniť obaly všetkých spomínaných značiek s objemom 400 ml, 500ml a 550 ml, určené pre slovenský a maďarský trh.
      "Chceme na tento dopyt adekvátne reagovať," vysvetlil Grant Liversage,
generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja nárast licenčnej výroby v pivovare.
      Začiatok prípravných prác je plánovaný už na jeseň tohto roka, inštalácia novej linky prebehne v januári 2019, pričom v plnej prevádzke bude od konca februára. Modernizácia a zvýšenie efektivity zároveň znamenajú aj stabilizáciu aktuálnej zamestnanosti.
      "Vďaka investícii do novej plechovkovej linky zvýšime efektivitu našej
výroby a to pri udržaní všetkých pracovných miest," vraví Ján Čerkala, manažér závodu Pivovar Šariš.
      Aktuálne ide podľa Liversageho o najväčšiu investíciu v pivovare, nie
však o jedinú výraznú. "Finančný vklad do výmeny strojov na linke pre stáčanie fliaš si vyžaduje 600-tisíc eur. Rovnako investujeme aj do novej filtračnej linky za 1,7 milióna eur," uzatvára výpočet generálny riaditeľ.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.viac informácií o: Plzeňský Prazdroj Slovensko, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.