Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Energetika a vodohospodářství


PLYN: Rusko a Ukrajina urovnali spor o plyn

21.01.2009

Moskva 18. januára (TASR) - Spor o plyn medzi Ruskom a Ukrajinou je podľa najnovších správ z Moskvy vyriešený. Dodávky plynu cez Ukrajinu ďalej smerom na západ by tak mali byť obnovené v pondelok. Dohodli sa na tom dnes v noci ruský premiér Vladimir Putin a jeho ukrajinská kolegyňa Julia Tymošenková, informovala agentúra Interfax.

Obe strany sa dohodli, že Ukrajina začne platiť za plyn ceny bežné na
západe tak, ako to požadovalo Rusko. Tento rok však bude Ukrajina ešte dostávať
plyn s 20-percentnou zľavou. Informácie o výsledkoch rokovania, ktoré sa začalo
v sobotu podvečer, poskytol novinárom ruský premiér Putin.
      Zdroje: Reuters, DPA

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.