Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavebnictví a stavební řemesla


PLYN: Považskej cementárne v Ladcoch sa regulácia dodávok plynu netýka

19.01.2009

Trenčín 9. januára (TASR) - Považskej cementárne, a.s. v Ladcoch sa kríza v odberoch zemného plynu nedotýka. Ako povedal generálny riaditeľ Anton Barcík, pred niekoľkými rokmi cementáreň prešla na zmenu palivovej základne z plynu na uhlie. Ladce v súčasnosti plyn nepoužívajú ako technologické palivo. Uhlie používajú na 50 %, zvyšok tvoria alternatívne palivá. Je to najmä mäsovokostná múčka, opotrebované pneumatiky, gumový odpad, textil, papier, drevo a plasty, dodal riaditeľ.

Považská cementáreň v Ladcoch sa zaoberá výrobou cementu a výrobkov na
báze cementov. Sústreďuje sa na výrobu portlandských, troskových portlandských
a špeciálnych cementov. Zamestnáva asi 370 zamestnancov. Patrí medzi
najmodernejšie cementárne v strednej Európe a je najstaršou cementárňou na
Slovensku.

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 viac informácií o: Považská cementáreň, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.