Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Hornictví


PLYN: Kapacita plynových zásobníkov v SR dosiahla vlani 2,86 miliardy m3

22.08.2011

Celková kapacita plynových zásobníkov na území SR dosiahla v minulom roku 2,86 miliardy kubických metrov (m3), pričom maximálny denný ťažobný výkon bol približne 35 miliónov m3 a maximálny denný vtlačný výkon 29 miliónov m3.

"Pre potreby SR bola využívaná kapacita približne 1,5 miliardy m3," vyplýva zo správy Ministerstva hospodárstva (MH) SR o výsledku monitorovania bezpečnosti dodávok plynu za rok 2010.
"Plánované rozšírenie kapacity zásobníkov na území SR na obdobie najbližších troch rokov je približne 0,25 miliardy m3," avizoval rezort hospodárstva v správe.
Prevádzkovateľmi zásobníkov na Slovensku sú spoločnosti Nafta, a. s., Bratislava, a POZAGAS, a. s., Malacky.
Pre potreby SR sa využíva aj podzemný zásobník situovaný na území ČR v
Dolných Bojanoviciach s kapacitou 0,57 miliardy m3, ktorý prevádzkuje spoločnosť SPP Bohemia, a. s., Praha. Tento zásobník je napojený na slovenskú
plynárenskú sieť a je nezávislý od spojovacích technológií využívaných spoločnosťami POZAGAS a Nafta.

 

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.