Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Elektrotechnika a výpočetní technika


Plazmové obrazovky Fujitsu

17.06.2004

Plazmové obrazovky sa stali trendom nášho života. Predstavujeme Vám špičkové obrazovky od spoločnosti FUJITSU. Spoločnosť Fujitsu General je časťou korporácie Fujitsu Group, jednej z najznámejších a najúspešnejších spoločností zaoberajúcich sa vývojom a výrobou elektroniky. Spoločnosť Fujitsu General bola založená v Kawasaki v Japonsku v roku 1936 a postupom času sa rozrástla na celosvetovú sieť Fujitsu Group. Európska divízia celosvetovej siete má dve centrá, jedno vo Veľkej Británii a druhé v Spolkovej Republike Nemecko. Jej hlavným zameraním je výroba LCD projektorov, plazmových obrazoviek a klimatizácií.

Fujitsu General má popri vývoji a výrobe priemyselných plazmových obrazoviek v ponuke aj veľkoplošné plazmové displeje pre domáce použitie – Plasmavision v uhlopriečkach od 42“ – 61“. Od roku 1993, kedy spoločnosť ako prvá predstavila plazmový displej, je vedúcou spoločnosťou v oblasti vývoja nových technológií plazmových displejov a je vlastníkom niekoľkých patentov.

Fujitsu General má popri vývoji a výrobe priemyselných plazmových obrazoviek v ponuke aj veľkoplošné plazmové displeje pre domáce použitie – Plasmavision v uhlopriečkach od 42“ – 61“. Od roku 1993, kedy spoločnosť ako prvá predstavila plazmový displej, je vedúcou spoločnosťou v oblasti vývoja nových technológií plazmových displejov a je vlastníkom niekoľkých patentov.

Jednou z hlavných patentovaných technológií je plne digitálny video procesor AVM (Advanced Video Movement), ktorý sa pred uvedením displejov Plasmavision používal v priemyselných displejoch, kde je kladený dôraz na vysoký jas a kontrast obrazu. Oproti konvenčným plazmovým obrazovkám ktoré používajú multi-chip technológiu digitálneho spracovania obrazu, ktorá je pomalá, energeticky náročná a produkuje veľa tepla, je technológia AVM založená na jednom čipe, s väčším výkonom, menšími energetickými požiadavkami a tým pádom aj s nižšou produkciou tepla. Vďaka vysokému výkonu procesor v jednej snímke niekoľko krát prekreslí každý jeden pixel, optimalizuje ho a až potom upravený signál premietne na obrazovke. Výsledkom je ostrý obraz s plynulým, hladším zobrazovaním pohyblivého obrazu. Ďalšou patentovanou technológiou je ALIS, ktorá je založená na znásobení počtu riadkov, zmene geometrie pixelov ako aj striedavom zobrazovaní riadkov. Výsledkom aplikácie obvodu je zvýšená ostrosť detailov, hladšie kraje a vyššia svetelnosť obrazu v porovnaní s konvenčnými plazmovými obrazovkami.

Plazmové obrazovky Plasmavision disponujú rozsiahlym jednoducho ovládateľným menu v ktorom je možné popri nastaveniach základných obrazu nastaviť aj parametre zvuku, teplotu farieb s možnosťou nastavenia pre jednotlivé farby, niekoľko režimov správania sa obrazu s ohľadom na zobrazovaný signál a všetky nastavenia je možné uložiť do jednej z ôsmych pamäťových pozícií ktoré sa dajú jednoducho aktivovať pomocou diaľkového ovládania. K plazmovým displejom je možné dokúpiť držiak na stenu, na strop, stojan na stôl, prídavné reproduktory alebo dodatočné karty s konektormi a TV prijímačom. Všetky displeje sú samozrejme vybavené aj rozhraním RS-232 pre prípadný upgrade softwaru.

Svoje postavenie na trhu plazmových obrazoviek spoločnosť Fujitsu potvrdilo aj získaním ceny za Vedecký výskum a technologické inovácie EMMY AWARD 2002 od Národnej Americkej Asociácie NATAS (US National Association of Television Arts and Sciences) čo bolo po prvý krát v 54 ročnej histórii udeľovania cien, kedy bola cena udelená plazmovému zobrazovaču.

Plazmové obrazovky Plasmavision disponujú vysokým jasom a kontrastom bohatými možnosťami pripojenia a širokou ponukou voliteľného príslušenstva.

Plazmové obrazovky Plasmavision spoločnosti Fujitsu prináša na trh spoločnosť Bis Audio, s.r.o..
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.