Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavebnictví a stavební řemesla


Pezinské tehelne investovali 42 mil. Sk do modernizácie výrobnej linky ...

22.02.2007

Približne 42 miliónov Sk investovala spoločnosť Pezinské tehelne - Paneláreň (PT-Pa), a. s., v Pezinku do opravy, rozšírenia a modernizácie výrobnej linky. "Cieľom bolo zvýšenie výrobnej kapacity, skvalitnenie technológie pálenia a sušenia tehál," informoval TASR marketingový manažér PT-Pa Stanislav Procházka.

Približne 42 miliónov Sk investovala spoločnosť Pezinské tehelne - Paneláreň (PT-Pa), a. s.,

v Pezinku do opravy, rozšírenia a modernizácie výrobnej linky. "Cieľom bolo zvýšenie výrobnej kapacity, skvalitnenie technológie pálenia a sušenia tehál," informoval TASR marketingový manažér PT-Pa Stanislav Procházka.

Rozšírenie linky podniku umožní vyrábať nové produkty. V tehelniach po rekonštrukcii pribudli napríklad zatepľovacie tunely, nová vzduchotechnika sušiarne aj pece, ako aj automatické riadenie výroby. PT-Pa plánujú v budúcnosti modernizovať expedičnú a baliacu linku. "Všetky technologické procesy v tehelni sú v súčasnosti riadené a kontrolované automatizovaným systémom, čím sú zabezpečené optimálne podmienky pre výrobu kvalitných produktov," vysvetlil Procházka.

Tehelne poskytujú odberateľom kompletný sortiment certifikovaných tehliarskych výrobkov v pevnostiach od P 10 až do P 25 Mpa. Nosným výrobným programom podniku je výroba tehloblokov Termobrik, keramických prekladov, stropných vložiek a nosníkov. Tehelňa vyrobí približne 420 ton tehál denne, za rok je to približne 80 miliónov tehlových jednotiek. Produkcia smeruje väčšinou na slovenský trh, 80 až 85 % % do oblasti Bratislavy, Piešťan, Nitry a Dunajskej Stredy. Časť výroby sa predáva do oblasti Topoľčian, Trenčína, Levíc a Komárna. Najväčšími odberateľmi výrobkov z tehelní sú veľké stavebné firmy ZIPP, Váhostav SK, Kompleting Bratislava, BA Building, Stavoimpex Holíč, z obchodných firiem je to napríklad Profimat Senec, Jovak Bratislava, Tyrex Bratislava, Turay Plus Častá, Stavil plus Dunajská Streda, Fortuna Plus Nitra.

Pezinské tehelne patria medzi najstaršie tehliarske podniky na Slovensku. Boli založené v roku 1872. Odvtedy mali rôznych majiteľov a v roku 1946 sa stali súčasťou národného podniku Západoslovenské tehelne (ZST) so sídlom v Pezinku. Pod týmto názvom pôsobili až do roku 1991, keď sa odčlenili od ZST a vytvorili štátny podnik Pezinské tehelne. Od 1. januára 1996 sú Pezinské tehelne akciovou spoločnosťou. V roku 1998 na komplexné pokrytie požiadaviek zákazníkov tehliarskymi výrobkami bola vytvorená akciová spoločnosť PT-Pa. V súčasnosti podnik zamestnáva 137 ľudí.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.