Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Maloobchod


OTS: Kaufland Slovenská republika sa stal členom združenia zodpovedných firiem

22.12.2014

Spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s. pristúpila v decembri do združenia firiem, ktoré robia slušný biznis, Business Leaders Forum.

 

Medzi hlavné témy zodpovedného podnikania spoločnosti patria spokojnosť a bezpečnosť zákazníkov, ktorú ovplyvňuje aj spokojnosť zamestnancov. "Naše vzťahy so zamestnancami sú zamerané na vzájomný dialóg, otvorenú komunikáciu, rešpekt, férové jednanie, dôveru a podporu zamestnancov, ako aj vzor nadriadeného. Sme presvedčení, že spokojnosť našich zákazníkov dosiahneme, len ak budú spokojní aj naši zamestnanci," hovorí Martin Gärtner, vedúci oblasti reklamy a hovorca spoločnosti. Dodržiavanie správnych obchodných postupov, boj proti korupcii, angažovanosť v prospech ochrany klímy a životného prostredia, efektívne využívanie prírodných zdrojov, ochrana zvierat, podpora regionálnych produktov či sociálna angažovanosť tvoria tiež neoddeliteľnú súčasť spoločenskej zodpovednosti Kauflandu.

Spoločnosť pravidelne podporuje kampane a projekty Slovenského Červeného kríža a spolupracuje aj s Potravinou bankou Slovenska a  Sociálnymi výdajňami.

Projekt Zelený Kaufland v Novom Meste nad Váhom je jednou z najnovších aktivít spoločenskej a ekologickej zodpovednosti Kauflandu na Slovensku. Kaufland zároveň aktívne podporuje ochranu životného prostredia aj neustálym rozširovaním ponuky trvalo udržateľných výrobkov, ako sú napr. "Healthy Seas" ponožky. Spoločnosť sa tiež zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb, podporuje princípy udržateľného rybolovu a rybárskych metód, dobrovoľne sa zaviazala, že vo všetkých prevádzkach nebude predávať výrobky obsahujúce pravú zvieraciu kožušinu, podporuje aj zodpovedné zaobchádzanie so svetovými zásobami dreva, čoho dôkazom sú mnohé K-Classic produkty označené pečaťou FSC.

"Tešíme sa, že v roku 2014 sa počet členov rozšíril už na tridsaťdva. Čím viac spoločností sa zaviaže zodpovedne podnikať, tým rýchlejšie sa bude napĺňať vízia združenia, a to zodpovedným podnikaním dosiahnuť prosperitu Slovenska," hovorí Beata Hlavčáková, riaditeľka Business Leaders Forum a programová riaditeľka Nadácie Pontis.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.