Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Maloobchod


Obchod: Hospodárske výsledky firmy Ikea Bratislava boli v minulom roku vyššie

26.02.2018

Hospodárske výsledky firmy Ikea Bratislava v minulom roku rástli. Obrat spoločnosti oproti predchádzajúcemu finančnému roku sa zvýšil o 5,3 %. Viac ako 1,5 milióna zákazníkov si v obchodnom dome v Bratislave nakúpilo nábytok alebo doplnky s tým, že v priemere minuli za nákup 62 eur.

      Finančný rok 2017 ukončila Ikea Bratislava s obratom viac ako 102,8 milióna eur. Obchodný dom navštívili takmer tri milióny ľudí, z ktorých viac ako polovica niečo nakúpila. "Záujem o bytové zariadenie je stále na vzostupe, preto sa snažíme ponúkať kvalitný a atraktívny sortiment za prijateľné ceny a nezľavovať z našich cieľov, pokiaľ ide o udržateľné riešenia," skonštatoval Marek Feltl, regionálny manažér Ikea pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

      Vo februári firma predstavila novú službu nákup on-line, ktorú využilo viac ako 4100 zákazníkov, pričom priemerná hodnota nákupu bola 490 eur. "Pre našich zákazníkov zohráva čas a kvalita dôležitú úlohu a digitalizácia nám dáva možnosti, ako zlepšiť ich skúsenosť s nákupom a poskytnúť im ešte viac inšpirácie," priblížil Feltl.

      Švédsky predajca nábytku sa v roku 2017 zameral na oblasť zariadenia kuchýň, varenie, stolovanie a ponuku jedla. Predaj kuchýň podľa spoločnosti Ikea predstavoval 15,5 % z celkového obratu. Zákazníci si tak v obchodnom dome v Bratislave kúpili denne v priemere 17 nových kuchýň. Pozitívne výsledky zaznamenalo aj stravovacie oddelenie, ktoré vlani využilo viac ako 1,4 milióna ľudí. "V roku 2018 sa chceme zamerať najmä na skvalitňovanie nákupnej skúsenosti našich zákazníkov v rámci všetkých kanálov, prostredníctvom ktorých ponúkame náš tovar a služby," uzavrel Feltl.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.viac informácií o: IKEA Bratislava, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.