Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Pojišťovnictví


Na slovenský poistný trh vstúpila nová poisťovňa Premium Insurance Company

26.01.2017

Na slovenskom poistnom trhu začala podnikať od 1. januára tohto roka nová poisťovňa - Premium Insurance Company Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu. Ako uviedli dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi jej predstavitelia, sústredí sa na komplexné služby neživotného poistenia s orientáciou na firemnú a podnikateľskú klientelu.

Ako zdôraznil Ondrej Zaťko, vedúci organizačnej zložky poisťovne PREMIUM na Slovensku, ide o nezávislú, súkromne vlastnenú poisťovaciu spoločnosť založenú 18. 11. 2015 na Gibraltári. Licenciu na vykonávanie poisťovacej činnosti pre poistný druh neživotného poistenia získala 16. 12. 2016.

Sto percent akcií spoločnosti Premium Insurance Company Limited vlastní slovenská spoločnosť Respect International, s. r. o. Ako čisto slovenská poisťovňa pre prémiových klientov kombinuje výhodu znalosti domáceho prostredia so skúsenosťami silného európskeho partnera z oblasti poisťovníctva -

spoločnosťou Quest Group, ktorá administruje viacero medzinárodných poisťovní.

K výhodám európskeho rozmeru spoločnosti patrí skutočnosť, že spadá pod regulačnú pôsobnosť GFSC - Financial Services Commission. Renomovaná inštitúcia s dlhoročnou tradíciou vykonáva dohľad nad celým poistným trhom v krajine.

Dohliada na dodržiavanie pravidiel podľa noriem Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Európskej únie a na plnenie požiadaviek únie vrátane smernice Solvency II.

Víziou spoločnosti Premium je aj medzinárodná pôsobnosť. Zahraničný rozmer umožňuje plynulejšie rozšírenie činnosti zo Slovenska aj do iných krajín EÚ ako napríklad Českej republiky, Maďarska, Rumunska, ale aj ďalších.

Spoločnosť Premium delí pôsobenie na slovenskom trhu na dve etapy. V prvej sa zameriava na poistenie podnikateľských rizík, zodpovednosti za škodu a poistenie bytov, domov a domácností. V druhej etape sa portfólio spoločnosti rozšíri aj o poistenie motorových vozidiel a úrazové poistenie.

 

 

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.