Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Chemický průmysl


Matador získal prestížne ocenenie Slovak Gold Exclusive

23.11.2006

Nadácia Slovak Gold začína novú etapu hodnotenia podnikov, ktorá sa ponáša na ratingové hodnotenie odborných, predovšetkým zahraničných agentúr. A práve tým je certifikát s prívlastkom „Exclusive“.

Do hodnotenia nominovaných spoločností však striktne nevstupujú iba čísla, pohľad na ne je širší. Okrem ich výkonnosti a sily je vidieť z priložených tabuliek a grafov, že zahŕňa aj celkový vplyv firiem na ekonomiku Slovenska, imidž, plnenie predsavzatí prijatých vo vlastnej stratégii, podnikovú kultúru, sociálny program a jeho rozsah v prístupe k zamestnancom. Hodnotiteľmi sú predovšetkým renomovaní zástupcovia z  akademickej obce a členovia jednotlivých asociácií a zväzov hospodárskeho a zamestnávateľského zamerania. Ani obdobie, v ktorom si hodnotené spoločnosti udržiavajú vysoký štandard nie je krátke. Veď za päť rokov, ktorých sa tento exkluzívny certifikát týka, nie je v živote žiadnej z nich bezvýznamné, či krátke časové obdobie. Mnohé za tých päť rokov vznikli, narástli, no mnohé v rovnakom časovom úseku dokázali zaniknúť. Úspešní v tomto hodnotení môžu byť len bežci na dlhé trate. Môžeme hovoriť o šťastí, že náš manažment si tento spôsob podnikania definoval sám, stotožnil sa s ním a vybral tím ľudí, ktorí ho v posledných rokoch presadzujú a riadia. Na čele každého takéhoto tímu musí byť vizionár, ktorý dokáže presvedčiť ostatných o vízii, pre ktorú sa oplatí žiť a pracovať.

Visačka kvality, prestíže? V podmienkach Slovenska to asi nie je iba hľadanie širokého spektra výrobkov, firiem či služieb, ktoré sa svojou kvalitou dostali nad priemer. Slovak Gold Exclusive je krokom ďalej a naša spoločnosť získala toto ocenenie medzi prvými.

„Preberám toto ocenenie pre Matador za všetkých, ktorí spojili svoj život s touto značkou. Za všetkých, ktorí sú pre ňu ochotní žiť tak, ako ľudia stojaci v jej čele, preberajúci na seba aj zodpovednosť za jej silu a existenciu tak pred históriou, ako aj do budúcnosti.

Vážim si ocenenie Slovak Gold Exclusive a aj to, že sme ho dosiahli medzi prvými. Vďaka všetkým za spoluprácu, a tak, ako som už povedal, patrí nám všetkým, ktorí sme spojili naše životy s touto značkou – je to naše ocenenie. Nebolo ľahké zmeniť zabehané pravidlá, až teraz to vyzerá ako ľahké a logické. Presadiť nové myšlienky - to je spravidla boj proti veterným mlynom. Keď sa obzriem späť, verte, že som musel použiť všetky možné spôsoby, aby to vyšlo.“ povedal prezident  spoločnosti Matador a.s. Štefan Rosina po tom, ako pred niekoľkými dňami prevzal z rúk predsedu nadácie Slovak Gold Jozefa Sitka ocenenie Slovak Gold Exclusive.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.