Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Internet a komunikace


IT: Operátor 02 Slovakia evidoval k 30. júnu vyše 1,97 milióna zákazníkov

27.07.2018

K 30. júnu tohto roka evidovala spoločnosť O2 Slovakia už vyše 1,97 milióna zákazníkov. Výnosy za prvé dva štvrťroky medziročne vzrástli o 8,7 % na vyše 140 miliónov eur. Na raste výnosov sa podieľali aj výnosy z dátovej prevádzky, ktoré medziročne stúpli o 12 %. Zisk pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o takmer 17 % na 51 miliónov eur.

      "V druhom kvartáli sme sa zamerali na ďalšie posilňovanie pokrytia našej 4G siete, ktorá je dostupná už pre takmer 94 % ľudí. Jej kvalitu a dostupnosť sme nechali v mesiacoch máj a jún preveriť zákazníkmi," uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia.

      Podľa neho najvýraznejšie rástol počet zákazníkov platiacich na základe faktúry, ktorých podiel na celkovej zákazníckej báze vzrástol na takmer 61 %.

Priemerný mesačný výnos na zákazníka (ARPU) dosiahol v druhom štvrťroku 2018 u zákazníkov platiacich na základe faktúry 13,2 eura a u zákazníkov s predplatenou kartou 4,7 eura.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.      

 

 viac informácií o: O2 Slovakia, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.