Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


HVB Slovakia ma 4% podiel na slovenskom bankovom trhu

28.12.2002

HVB Bank Slovakia (HVB SLovakia), a.s., Bratislava dosiahla v roku 2001 podľa medzinárodných účtovných štandardov čistý zisk vo výške 691 mil. Sk. Bilančná suma banky bola v spomínanom období na úrovni 32,767 mld. Sk.

Podľa týchto výsledkov sa HVB Slovakia, ktorá vznikla integráciou Bank Austria Creditanstalt Slovakia, a.s., Bratislava a HypoVereinsbank Slovakia, a.s., Bratislava, zaradila do pätice najväčších univerzálnych bánk v SR. Na minuloročných výsledkoch sa pritom podpísali výdavky súvisiace s fúziou vo výške zhruba 150 mil. Sk. Odhadovaný synergický potenciál predstavuje podľa informácie Stanislava Gronského z oddelenia marketingu HVB Slovakia 140 mil. Sk ročne. V roku 2000 dosiahol zisk Bank Austria Creditanstalt Slovakia a HypoVereinsbank Slovakia 868 mil. Sk.

"Porovnanie výrazne ovplyvňujú náklady na fúziu a faktory, ktoré zvýšili základ v roku 2000. Bez zarátania jednorazových vplyvov by zisk za minulý rok mierne prevýšil zisk z roku 2000, aj napriek poklesu úrokových sadzieb na slovenskom trhu, ktorý sa podpísal na oslabení výnosov z obchodovania na medzibankovom trhu," zdôrazňuje predseda Predstavenstva HVB Slovakia Christian Suppanz. Celkové vklady klientov dosiahli ku koncu roku 2001 objem 16,761 mld. Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 17 percent. Banka evidovala poskytnuté úvery vo výške 18,004 mld. Sk, čo je mierne nad úrovňou roku 2000. Podiel klasifikovaných úverov na celkovom úverovom portfóliu bol na úrovni 1,9 %. V súčasnosti má HVB Slovakia štvorpercentný podiel na slovenskom bankovom trhu. Spoločnosť patrí do tretieho najväčšieho európskeho bankového koncernu HVB Group. Materskou bankou a 100 percentným vlastníkom HVB Slovakia je rakúsky koncern Bank Austria Creditanstalt, ktorý okrem rakúskeho trhu zodpovedá v rámci HVB Group aj za tranzitívne trhy krajín strednej a východnej Európy. Ku koncu uplynulého roka dosahovala bilančná suma koncernu v krajinách strednej a východnej Európy 26 mld. EUR (približne 1,09 bil. Sk) a zisk pred zdanením predstavoval 162 mil. EUR (6,8 mld. Sk).

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.