Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


Hospodárstvo: KOSIT WEST chce likvidovať odpad v priemyselnom parku v Nitre

19.07.2018

Spoločnosť KOSIT WEST, s.r.o., Košice plánuje vybudovať Stredisko obslužných činností v priemyselnom parku Nitra - Sever.

Stredisko by malo spracovávať a skladovať viaceré druhy odpadov, ktoré vzniknú z výrobnej alebo stavebnej činnosti v priemyselnom parku, v závode Jaguar Land Rover, ale aj u podnikateľov v Nitre a okolí.

      Nová prevádzka by mala byť jednou z ôsmich prevádzok umiestnených v prenajatých priestoroch v novopostavenej hale Prologis Park Nitra v priemyselnom parku. Projekt je v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie. Podľa investora je termín začatia výstavby naplánovaný na 1. štvrťrok budúceho roka, stredisko by malo byť uvedené do prevádzky v 1. štvrťroku 2020. Predbežne sú predpokladané investičné náklady vyčíslené na 850.000 eur bez DPH. V prevádzke by malo vzniknúť 30 nových pracovných miest, z toho 10 v administratíve, 20 vo výrobe a doprave.

      Podľa zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie uvažuje investor s dvoma variantmi činnosti. Prvý predstavuje zriadenie a prevádzku Strediska obslužných činností na spracovanie a zhromažďovanie 55 druhov odpadov. Predpokladané množstvo odpadov, ktoré bude v stredisku zhromaždené za účelom zberu a zhodnotenia, je 40.000 ton odpadu ročne. Druhý variant uvažuje o navýšení množstva odpadov o 10.000 ton na 50.000 ton odpadu ročne.

      Vo vyčlenených priestoroch bude prevádzkovateľ zabezpečovať zber, predbežné triedenie a zhodnocovanie odpadov. Odpad z papiera a obalov z plastov a zmiešaných obalov bude upravovaný lisovaním balíkovacím lisom. Drvenie plastového odpadu bude realizované nožovým mlynom. Denná produkcia je odhadovaná na 18 ton zlisovaného materiálu a jedna tona podrveného plastu.

Nebezpečný odpad bude zhromažďovaný a umiestnený v EKO-kontajneroch špeciálne určených na skladovanie nebezpečných odpadov. Ostatný odpad bude zhromažďovaný a umiestnený v kontajneroch na ostatné odpady. Na skladovanie ostatných odpadov budú vybudované kóje. Po nahromadení dostatočného množstva odpadov v kontajneroch bude odpad expedovaný na zmluvne zabezpečené zhodnotenie osobou oprávnenou nakladať s odpadmi.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.     

 

 viac informácií o: KOSIT WEST s. r. o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.