Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Chemický průmysl


Henkel oznámil zvýšenie cien produktov pre priemysel

14.02.2007

Nemecká spoločnosť Henkel, sídliaca v Düsseldorfe, zvýšila v Európe s účinnosťou od 1. februára 2007 ceny priemyselných lepidiel, tmelov a prostriedkov na povrchovú úpravu. Prispôsobenie cien v tomto segmente je podľa spoločnosti nutné vzhľadom na zásadný a trvalý rast nákladov na suroviny, obaly, dopravu a energie. V závislosti od kategórie výrobku ide o 8-% až 12-% zvýšenie cien. Napriek neustálemu znižovaniu nákladov považuje Henkel takýto krok za nevyhnutný na zaistenie optimálnej kvality priemyselných riešení a výrobkov.

Nemecká spoločnosť Henkel, sídliaca v Düsseldorfe, zvýšila v Európe s účinnosťou

od 1. februára 2007 ceny priemyselných lepidiel, tmelov a prostriedkov na povrchovú úpravu. Prispôsobenie cien v tomto segmente je podľa spoločnosti nutné vzhľadom na zásadný a trvalý rast nákladov na suroviny, obaly, dopravu a energie.
V závislosti od kategórie výrobku ide o 8-% až 12-% zvýšenie cien. Napriek neustálemu znižovaniu nákladov považuje Henkel takýto krok za nevyhnutný na zaistenie optimálnej kvality priemyselných riešení a výrobkov.
Jana Baginová zo spoločnosti Henkel Slovensko pre TASR povedala, že "zvýšenie cien sa týka výlučne sortimentu pre firmy a priemysel, napríklad tlačiarne používajúce naše lepidlá. Bežní spotrebitelia na Slovensku ho teda nijako v cenách produktov pre domácnosť a osobnú starostlivosť nepocítia".
Spoločnosť Henkel, ktorá sa radí medzi spoločnosti z rebríčka Fortune Global 500, pôsobí v 3 strategických oblastiach - starostlivosť o domácnosť, starostlivosť o telo, lepidlá, tmely a povrchové úpravy. Henkel dodáva svoje výrobky pre dopravný, oceliarsky a elektronický priemysel, pre odvetvie spotrebných tovarov, tovarov dlhodobej spotreby, opráv, údržby, ako aj pre obalový priemysel.
V roku 2006 dosiahol Henkel tržby 12,74 miliardy EUR, čo je v prepočte asi 440,5 miliardy Sk. Celosvetovo zamestnáva Henkel viac ako 50 000 zamestnancov.
Spoločnosť Henkel Slovensko dosiahla v roku 2005 na domácom trhu obrat 2 miliardy Sk.
TASR o tom informovala Jana Baginová zo spoločnosti Henkel Slovensko.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.