Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


FOR ARCH SLOVAKIA

12.11.2008

11. stavebný veľtrh FOR ARCH SLOVAKIA 7. výstava regionálneho rozvoja FOR REGION 3. výstava obnoviteľných zdrojov a úspory energií O.Z.E. 2. výstava developerských a realitných spoločností NOVÉ BÝVANIE 4. výstava recyklácie a zhodnocovania odpadov R.I.S. 4. prehliadka vozidiel a malej stavebnej mechanizácie ÚŽITKOVÉ VOZIDLÁ

V dňoch 22. - 25. apríla 2008 sa v Banskej Bystrici uskutočnil medzinárodný veľtrh stavebníctva FOR ARCH SLOVAKIA. Na veľtrhu a sprievodných podujatiach sa na ploche približne 5 000 m² prezentovalo 276 vystavovateľov. Počas štyroch dní navštívilo veľtrh 33 921 návštevníkov, akreditovalo sa 44 novinárov.

Najväčší stavebný veľtrh na strednom a východnom Slovensku sa uskutočnil pod záštitou Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s významnými profesijnými združeniami a zväzmi. Podujatie otvoril štátny tajomník Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR Daniel Ács za prítomnosti poslancov NR SR, vedúcich predstaviteľov Banskobystrického samosprávneho kraja a Mesta Banská Bystrica. Veľtrh navštívili štátny tajomník Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Dušan Švantner a obchodný radca veľvyslanectva Českej republiky Ján Švehlík a ďalší významní hostia.

 

Vystavovatelia v hale D sa predstavili s novinkami v oblasti stavebných a tepelnoizolačných materiálov, zakladania stavieb, oceľových konštrukcií, strešnej krytiny, podlahových materiálov, bránových a zabezpečovacích systémov, tepelných čerpadiel, sanitárnej a tieniacej techniky. Veľký záujem vzbudili prezentácie nových developerských projektov, služieb pre projekčné kancelárie či interiérové štúdie. Prepojením výstav regionálneho rozvoja a ponuky developerských a realitných spoločností so stavebným veľtrhom sa vytvoril priestor na obchodné stretnutia potencionálnych investorov so zástupcami samospráv.

 

17 odborných podujatí navštívilo približne 900 účastníkov. S vysokou návštevnosťou boli spokojní predovšetkým organizátori dvojdňového semináru „Dni inovácií okenných konštrukcií“ organizovanom projesijnými združeniami ENERGOkno a SLOVOKNO v spolupráci so Slovenskou komorou stavebných inžinierov.

Cenné informácie odzneli aj na ďalších podujatiach – na seminári „Ochrana konečného spotrebiteľa a spôsoby financovania pri obnove a zatepľovaní bytových domov“, ktorý zorganizovala VVÚPS-NOVA, s.r.o. v spolupráci s profesijnými zväzmi a združeniami, ako aj „Slnko do budov“ usporiadanom Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou.

Aktuálnym otázkam v oblasti regionálneho rozvoja bola venovaná konferencia usporiadaná Úradom Banskobystrického samosprávneho kraja „Rozvoj územia, podnikania a vidieka v podmienkach Banskobystrického samosprávneho kraja“.

Súčasťou odborných podujatí bolo zasadnutie Predsedníctva ZMOS a zasadnutie Rady ZMOS.

 

Počas štyroch dní veľtrhu poskytovala Slovenská inovačná a energetická agentúra a profesijné združenie ENERGOkno návštevníkom bezplatné poradenstvo o úsporách enegií pri novostavbách a rekonštrukcii už existujúcich nehnuteľností, využívania alternatívnych zdrojov energií a nových trendov. 

 

Na voľných plochách sa sústredili vystavovatelia s úžitkovými vozidlami a malou stavebnou mechanizáciou, ale aj so zariadeniami na spaľovanie biomasy.

 

Významnou súčasťou sprievodných podujatí veľtrhu bolo slávnostné odovzdávanie cien 10. ročníka súťaže                 MVRR SR „Progresívne, cenovo dostupné bývanie“. Víťazov a podrobnejšie informácie o súťaži nájdete na www.bbexpo.sk.

 

 

 

V súťaži o najlepší výrobok a službu na veľtrhu „GRAND PRIX“ udelila odborná porota nasledovné ocenenia:

 

Hlavnú cenu GRAND PRIX v kategórií „Exponáty“ získala Lepiaca malta na obklady a dlažby s bezprašnou technológiou Weber.col.progres 400 vyrobená firmou Saint-Gobain Construction Products, Divízia Weber - Terranova, Bratislava.

 

Čestné uznania GRAND PRIX FOR ARCH Slovakia 2008 získali:

o         Hybridný ventilátor HV – ventilátor poháňaný vetrom alebo elektrickým motorom od firmy TITAN-RAŠ, s.r.o., Rovinka a  výrobcu H-tech group, s.r.o., Třinec, Česká republika.

 

o         Tepelné čerpadlá – pracujúce na princípe termodynamickej premeny plynu na tepelnú energiu od výrobcu OCTOPUS ENERGI, s.r.o. Bratislava.

 

o         TEVISIL – MONOLITICKÁ STREŠNÁ KRYTINA od Ing. Milan Dimun, CSc. – COMPO Prievidza.

 

Čestné uznanie v kategórií „Expozícia“ získala výstavná kója firmy Ing. Jozef Švantner – SLOS, s.r.o. Banská Bystrica.

 

FOR ARCH SLOVAKIA spolu s tematicky prepojenými súbežnými podujatiami opäť ponúkol komplexný pohľad na stavebníctvo od realizácie, vplyvu na životné prostredie až po rozvoj regiónov a jednoznačne potvrdil pozíciu druhého najväčšieho stavebného veľtrhu na Slovensku.

 

Podrobnejšie informácie o priebehu veľtrhu a o vystavovateľoch  nájdete na www.forarch.sk.

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.