Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Zemědělství, lesnictví, rybářství, chov zvířat


Firma Belar spustila novú prevádzku na výrobu granulovaných krmív v Lehniciach ...

11.10.2006

Spoločnosť Belar v utorok spustila novú prevádzku na výrobu granulovaných krmív v Lehniciach. Firma Belar, a. s., so sídlom v Dunajskej Strede investovala do hi-tec technológie 100 miliónov Sk. Na slávnostnom otvorení prevádzky sa okrem iných zúčastnil aj prezident SR Ivan Gašparovič.

   

        Spoločnosť Belar v utorok spustila novú prevádzku na výrobu granulovaných krmív v Lehniciach. Firma Belar, a. s., so sídlom v Dunajskej Strede investovala do hi-tec technológie 100 miliónov Sk.Na slávnostnom otvorení prevádzky sa okrem iných zúčastnil aj prezident SR Ivan Gašparovič.

Linka na výrobu granulovaných zmesí bude vyrábať krmivá na báze sóje a repky olejnej. "   Ide o bielkovinové komponenty, ktoré po výpadku krmovinových doplnkov z mäso-kostných múčok musíme na Slovensko dovážať," uviedol predseda dozornej rady spoločnosti Belar Ľudovít Pósa. Jedinečnosť technológie výroby kŕmnych granulátov spočíva v efektívnom zužitkovaní sójových a repných výliskov, ktoré zostávajú po výrobe olejov a najnovšie aj v zhodnotení tejto druhotnej suroviny pri výrobe repkovej bionafty. Výrobky radu Nutrex by mali pomôcť pri intenzifikácii klesajúcej živočíšnej výroby v SR a navyše motivovať poľnohospodárov k pestovaniu technických plodín.

(
©TASR)

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.