Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Hornictví


FINANCIE: Sberbank Slovensko uzavrela vlaňajšok s čistým ziskom 11,2 milióna eur

27.03.2015

Čistý zisk vo výške takmer 11,2 milióna vykázala Sberbank Slovensko za minulý rok. Banka posilnila svoju pozíciu na trhu a prekročila hranicu 100.000 klientov. Ako uviedol dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi jej predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Rastislav Murgaš, dôvera klientov sa prejavila aj medziročným zvýšením objemu vkladov takmer o 11 %.

 

Banka sa v roku 2014 sústredila najmä na posilnenie pozície v oblasti retailu. Významne, takmer o tretinu (+32,5 %), narástol ku koncu roka 2014 medziročne objem úverov Sberbank Slovensko poskytnutých obyvateľstvu. Vďaka tomu banka zaznamenala aj silný nárast čistých úrokových výnosov (+17,6 %), pričom rast z poplatkov a provízií bol iba mierny (+2,6 %).

V oblasti firemného sektora došlo k miernemu poklesu úverov, ako aj vkladov, avšak počet firemných klientov neklesol. Banka si zároveň udržala svoje miesto v oblasti projektového cezhraničného financovania.

Podmienky na finančnom trhu tak na Slovensku ale aj z medzinárodného pohľadu označil šéf Sberbank Slovensko za zložité a o to sú vlaňajšie pozitívne výsledky cennejšie. Aj v tomto roku sa banka sústredí na spotrebné úvery, ale i financovanie exportu. Banku čaká aj kontrola z ECB, čo podľa Murgaša bude znamenať značné administratívne zaťaženie prakticky všetkých pracovníkov banky.

Ide však o proces, ktorý musia absolvovať postupne prakticky všetky banky.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.