Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


EUROPEŇAŽENKA: NBS vymení na počkanie maximálne 1000 mincí

23.01.2009

Bratislava 21. januára (TASR) - Národná banka Slovenska (NBS) vymení slovenské alebo eurové mince na počkanie len vtedy, ak je ich na výmenu predložených menej ako 1000 kusov. "V prípade predloženia väčšieho počtu mincí na výmenu ich centrálna banka prevezme a ich protihodnotu vyplatí občanovi po komisionálnom prepočítaní najneskôr do 30 kalendárnych dní od ich predloženia," informovala TASR hovorkyňa NBS Jana Kováčová.

V takomto prípade národná banka prevezme mince spoločne s podpísaným
vyhlásením, ktorým občan uzná správnosť sumy zistenej pri spracovaní mincí bez
jeho prítomnosti. Vo všeobecnosti, upozorňuje Kováčová, je pri výmene hotovosti
v NBS potrebné roztriediť bankovky a mince podľa nominálnych hodnôt a písomne
oznámiť výmenu slovenských korún v súhrnnej hodnote presahujúcej 15.000 eur
(451.890 Sk) minimálne jeden pracovný deň vopred.

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.viac informácií o: NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.