Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


EUROPEŇAŽENKA: Barát: Mince sa po 1. januári budú môcť vymeniť do konca r. 2013

11.12.2008

Bratislava 9. decembra (TASR) - V prípade, že občan po zavedení eura, teda po 1. januári 2009, nájde väčšie množstvo dnes platných slovenských mincí, môže si ich vymeniť najneskôr do konca roku 2013 v Národnej banke Slovenska (NBS), na jej pracoviskách. Upozornil na to splnomocnenec vlády SR pre zavedenie eura Igor Barát.

Iný režim podľa neho bude platiť u dnešných bankoviek. Ak občania po 1.
januári 2009 nájdu kdesi zabudnuté slovenské korunové bankovky, "bez časového
obmedzenia sa budú dať vymeniť v oficiálnom konverznom kurze 30,1260 v NBS a v
ktorejkoľvek z jej expozitúr," spresnil Barát v rámci projektu Slovenskej
televízie Sto otázok o eure.

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.