Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


EUROPEŇAŽENKA: Banky trvalé príkazy prepočítajú automaticky

18.12.2008

Bratislava 17. decembra (TASR) - S prechodom na euro od 1. januára 2009 sa v prípade trvalých platobných príkazov a súhlasmi na inkaso pre občanov nič nemení. Povedal to v rámci projektu Slovenskej televízie Sto otázok o eure viceguvernér Národnej banky Slovenska Viliam Ostrožlík.

Banky, ako uviedol, konverzným kurzom prepočítajú sumy v korunách na eurá
a po 1.januári ich budú pravidelne uhrádzať ako doteraz, ale už v novej mene -
euro. Pre občanov je dôležité, že nemusia v tejto súvislosti navštíviť banku.
Finančný ústav urobí tento úkon automaticky.

---------------------

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.