Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Doprava a cestovní ruch


Dopravný podnik mesta Žiliny sa rozlúči s poslednou Karosou okružnou jazdou

06.09.2018

Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) sa v sobotu (8.9.) rozlúči okružnými jazdami mestom s posledným autobusom typu Karosa, premávajúcim na pravidelných linkách žilinskej mestskej hromadnej dopravy (MHD). TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Doplnila, že autobusy typu Karosa B732, nápadné výrazne hranatým tvarom, jazdili v Žiline viac ako 30 rokov. "Pri tejto špeciálnej príležitosti bude Karosa nasadená na mimoriadnu okružnú bezplatnú linku číslo 93. Rozlúčková jazda povedie od železničnej stanice cez centrum mesta, najväčšie sídliská až po autobusové nástupište. Autobus vyrazí zo stanice o 10.00, 12.00, 13.30 a 15.00 h," informovala Zigová.
      "Na trase budú takzvané fotozastávky, na ktorých vozidlo zotrvá približne päť minút. Počas tohto času si cestujúci budú môcť zvečniť autobus pri jeho poslednej jazde. Aj keď linka 93 bude premávať zadarmo, záujemcovia o trvalú spomienku si budú môcť nechať u vodiča opečiatkovať napríklad cestovný lístok odtlačkom pečiatky s motívom rozlúčkovej jazdy," priblížil riaditeľ DPMŽ Ján Barienčík.
      Dopravný podnik si podľa neho plánuje ponechať posledný kus legendárneho autobusu ako muzeálny exponát. "Máme záujem prezentovať svoju históriu, preto bude po ukončení rozlúčkovej jazdy vozidlo vyradené zo stavu prevádzkových vozidiel. Stane sa prvým historickým vozidlom určeným na prezentačné účely dopravného podniku a mesta Žilina," uviedol Barienčík.
      Koniec autobusov tohto typu súvisí s obnovou vozového parku žilinského dopravného podniku. "DPMŽ prešiel za posledné roky výraznou modernizáciou. Podarilo sa úspešne zrealizovať niekoľko významných projektov spolufinancovaných z eurofondov, vďaka ktorým nadobúda cestovanie v Žiline novú a kvalitnejšiu úroveň," podotkol primátor Žiliny Igor Choma.
      Podľa riaditeľa DPMŽ staré vozidlá, ktoré nespĺňajú kritériá komfortu pre
21. storočie, dopravný podnik postupne nahrádza novými nízkopodlažnými
klimatizovanými vozidlami. "Len nedávno sme spustili do prevádzky nové autobusy s hybridným pohonom. K týmto 16 vozidlám pribudne do konca tohto roka ďalších 14 nových dieselových autobusov s najvyššou emisnou normou EURO 6 a dva elektrobusy," uzavrel Barienčík.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.viac informácií o: Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.