Vyhľadávam dáta ...

TLAČOVÉ ZPRÁVY / Doprava a cestovní ruchOTS: J&T REAL ESTATE pokračuje v príprave nového centrálneho električkového okruhu v Bratislave

05.09.2018 00:00

Nová električka prepojí kľúčové mestské časti Petržalku a Ružinov a významne zlepší dopravnú obslužnosť novovznikajúceho centra mesta Spoločnosť J&T REAL ESTATE (ďalej iba JTRE) v marci 2017 vyjadrila verejný záväzok významne prispieť k zlepšeniu dopravnej obslužnosti novovznikajúceho moderného centra Bratislavy vybudovaním centrálneho električkového okruhu po trase Šafárikovo námestie ? Pribinova ? Košická s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto. JTRE v zmysle tohto záväzku ďalej intenzívne pracuje na príprave dopravného projektu. Na základe vzájomnej komunikácie a požiadavky hl. mesta nechala spoločnosť JTRE odborne preveriť aj prínosy navrhovanej trasy voči alternatívnym trasám cez Landererovu a Mlynské nivy. Aj po tomto porovnaní sa navrhovaná trasa okruhu javí ako najvýhodnejšia nielen z pohľadu prepravnej kapacity a technickej realizovateľnosti, ale aj z hľadiska vedenia v priestore a investičných nákladov.

Turizmus: V zrekonštruovanom bazéne na Margite-Ilone pribudli hroch, slon i žaba

01.07.2018 00:00

Kúpalisko Margita - Ilona, ktorého zriaďovateľom je mesto Levice, je pripravené na hlavnú letnú sezónu. Novinkou sú zrekonštruovaný bazén pre deti do šesť rokov, nové dlažby okolo rekreačného bazéna a kanalizácia v kempingu. "Počas prázdnin očakávame lepšiu obsadenosť ubytovacích kapacít ako vlani," skonštatoval riaditeľ kúpaliska Ján Lacek.

OTS: Pri predajniach Tesco pribudnú unikátne rýchlonabíjacie stanice

20.04.2018 00:00

Majitelia elektromobilov si budú môcť v apríli nabiť svoje vozidlá pohodlne počas nakupovania v hypermarkete. Na parkoviskách pri predajniach Tesco v Malackách, Púchove a v Žiline totiž pribudnú rýchlonabíjacie stanice pre elektrické autá. Moderné nabíjačky v rámci Tesco čerpacích staníc bude prevádzkovať spoločnosť GreenWay Infrastructure.

Doprava: Bratislavské letisko zaznamenalo dvojciferný nárast prevádzky

06.02.2018 00:00

Letisko M. R. Štefánika zaznamenalo v roku 2017 až dvojciferný nárast prevádzky. Vyplýva to z výročnej štatistiky organizácie združujúcej európske letiská ACI Europe (Airport Council International). Slovenské letisko tak s 11-% rastom v roku 2017 patrí medzi letiská s najvyšším nárastom v rámci letísk EÚ.

Ždiar: Nová lanovka v Strachan Ski Centre je skolaudovaná, sezónu spustia 23.12.

08.12.2017 00:00

V lyžiarskom stredisku Strachan Ski Centrum v Ždiari v súčasnosti pracujú na zasnežení zjazdoviek, sezónu tam plánujú spustiť 23. decembra. Najväčšou novinkou tejto zimy je v tomto areáli nová štvorsedačková lanovka, ktorá je už kompletne postavená aj skolaudovaná. Pre TASR to potvrdila Dominika Horváthová z marketingu strediska s tým, že výstavba sedačky prebiehala od júla a prvé testovacie jazdy zrealizovali začiatkom novembra.

Turizmus: Spoločnosť TMR získala do prevádzky české lyžiarske stredisko Ještěd

05.12.2017 00:00

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., (TMR) sa dohodla s českým mestom Liberec na prenajatí športového areálu Ještěd na 10 rokov s opciou na ďalšiu dekádu. Prevádzkovať začne stredisko už túto zimnú sezónu a plánuje tam za prvé desaťročie preinvestovať 600 miliónov Kč (23.476.933,91 eura). Ročný prenájom bude pritom na úrovni milión korún a nájomné sa bude zvyšovať podľa dohodnutých pravidiel súvisiacich s investíciami v stredisku.

DOPRAVA: Na letisku Košice mali v lete rekordný počet cestujúcich

03.10.2017 00:00

Počas tohtoročnej letnej sezóny vybavilo letisko Košice 120.323 charterových cestujúcich, čo je najviac v celej histórii letiska. V porovnaní s predchádzajúcou sezónou ide o nárast o 35.396 cestujúcich, čo znamená 42 %. Informovalo o tom dnes vedenie letiska.

Do priemyselného parku v Dubnici nad Váhom mieri nová logistická spoločnosť

27.06.2017 00:00

Do priemyselného parku v Dubnici nad Váhom mieri nová spoločnosť. Logistická firma Kuehne + Nagel bude zabezpečovať komplexné logistické služby pre spoločnosť Považský cukor, ktorá je členom skupiny Nordzucker Group. Kuehne + Nagel obsadila skladové priestory s celkovou rozlohou 10.000 štvorcových metrov.

ČERVENÝ KLÁŠTOR: Pltníctvu na Dunajci sa často venujú otcovia aj so synmi

03.06.2017 00:00

Splavovaniu pltí na rieke Dunajec v Červenom Kláštore sa venujú často aj dve generácie rodín. Ako uviedla pre TASR majiteľka spoločnosti na prevádzkovanie pltí v Červenom Kláštore v okrese Kežmarok Helena Lainczová, nie je výnimkou, že pltníkom je otec i jeho synovia. Podľa jej slov sa táto tradícia dedí z generácie na generáciu.

OTS: Nová plniaca stanica CNG v Banskej Bystrici

17.03.2017 00:00

Spoločnosť SPP CNG s.r.o. (SPP CNG) dnes slávnostne otvorila pre verejnosť novú verejnú plniacu stanicu na stlačený zemný plyn (CNG) v Banskej Bystrici. Slovenskí motoristi jazdiaci na ekologické palivo CNG tak získajú kvalitnejšie a dostupnejšie služby. Po nedávnom otvorení zmodernizovanej plniacej stanice v Košiciach, ide o ďalší krok v rozširovaní a modernizácii siete plniacich staníc CNG na Slovensku.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.