Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


ČSOB chce expandovať aj na slovenskom trhu

28.12.2002

Približne 20 nových pobočiek, ktoré by rozšírili doterajšiu sieť, chce v tomto roku otvoriť na Slovensku najväčšia česká banka - Československá obchodní banka (ČSOB).

"Domnievame sa, že na rozdiel od ČR je nutné na Slovensku sieť našich pobočiek ešte viac zahustiť," povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Pavel Kavánek. Ako ďalej konštatoval, v roku 2001 sa počet klientov ČSOB v segmente drobnej klientely a malých a stredných podnikov v SR zvýšil o 38 %.

Podarilo sa tiež získať 84 nových korporátnych klientov a uzavrieť niekoľko významných transakcií pre popredné slovenské tirmy. ČSOB má podľa P. Kavánka na slovenskom trhu podielových fondov zatiaľ 10-percentný podiel, ktorý by chcela ešte zvýšiť. Týka sa to i celkového postavenia banky na slovenskom trhu, kde patrí ČSOB približne sedempercentný podiel. Cieľom banky je zvýšiť tento podiel na 10 %. Má k tomu pomôcť aj úspešný štart ČSOB Stavebnej sporiteľne, ktorá začala ponúkať produkty stavebného sporenia v minulom roku. Rovnako ako v ČR mieni i na Slovensku ČSOB naďalej rozvíjať služby elektronického bankovníctva. "Máme tú výhodu, že inovácie z českého trhu môžeme relatívne rýchlo a lacno aplikovať aj na Slovensku," dodal P. Kavánek.

Materská ČSOB dosiahla podľa medzinárodných účtovných štandardov za minulý rok čistý auditovaný zisk takmer šesť miliárd českých korún (7,8 mld. Sk), čo predstavuje v medziročnom porovnaní nárast o 27 %. P. Kavánek uviedol, že banke sa v minulom roku podarilo dokončiť integráciu s bývalou Investičnou a poštovou bankou (IPB), ktorá si vyžiadala náklady na zlučovanie pobočiek vo výške 339 mil. Kč a iné náklady za 356 mil. Kč.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.