Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Doprava a cestovní ruch


Bratislavská spoločnosť SAD od 1. marca zmení obchodné meno na Slovak Lines

14.02.2007

Spoločnosť SAD Bratislava, a. s., od 1. marca 2007 oficiálne mení obchodné meno na Slovak Lines, voči klientom však bude pod novým názvom vystupovať už od polovice februára 2007. Zmena značky má firmu odlíšiť od ostatných autobusových dopravcov.

Spoločnosť SAD Bratislava, a. s., od 1. marca 2007 oficiálne mení obchodné meno na Slovak Lines, voči klientom však bude pod novým názvom vystupovať už od polovice februára 2007. Zmena značky má firmu odlíšiť od ostatných autobusových dopravcov.
"Chceme zdôrazniť fakt, že nie sme anonymný podnik SAD, ale moderne riadená a proklientsky orientovaná spoločnosť," uviedol generálny riaditeľ SAD Bratislava Peter Sádovský, ktorý na post šéfa bratislavského dopravcu nastúpil v októbri 2006.
Spoločnosť SAD Bratislava sa vlani dokázala znova dostať do čiernych čísel. Utŕžila za predaj vlastných výrobkov a služieb takmer 632 miliónov Sk, čo bol medziročný rast viac ako o 5 %. Kým v roku 2005 spoločnosť zaknihovala stratu 2,6 milióna Sk, za rok 2006 už predpokladá zisk pred zdanením viac ako 16,7 milióna Sk. V priebehu minulého roka SAD Bratislava obnovila vozidlový park - dopravca nakúpil 120 nových autobusov, ktoré premávajú na regionálnych linkách. Ich priemerný vek prevyšuje 4 roky, pričom v prímestskej doprave slúžia verejnosti vozidlá v priemere mladšie než 3 roky.
Minuloročné výkony vo verejnom záujme predstavovali takmer 12 miliónov kilometrov, ktoré si u spoločnosti SAD Bratislava objednal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na pokrytie regionálnej dopravnej obslužnosti. Celkovo spoločnosť vlani prepravila viac než 17 miliónov cestujúcich. SAD Bratislava je jeden z najväčších autobusových prepravcov na Slovensku, zamestnáva 528 ľudí. Vozidlový park tvorí 270 autobusov, ktoré zabezpečujú premávku na 9 diaľkových, 10 medzištátnych a 43 prímestských linkách, uviedla v rámci profilu firmy jej hovorkyňa Eva Vozárová.
"V roku 2007 spoločnosť už pod menom Slovak Lines plánuje zvýšiť výnosy predovšetkým v oblasti nepravidelnej dopravy. Práve tam vidím veľký potenciál. V tohtoročnom investičnom pláne figuruje nákup ďalších 10 nových vozidiel, ktoré budú premávať na diaľkových a medzinárodných linkách," avizoval riaditeľ.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.