Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmysl


Bratislava: Pre úspech potrebujete miestny kontakt

21.04.2009

Začalo sa to na výstave v Bahrajne. Podnikateľka zo Šiah Juliana Sleziaková, generálna riaditeľka firmy Mlyn a pekárne u Sleziakov, vycestovala začiatkom tohto roka na potravinársky veľtrh do bahrajnskej Manamy. Z pekárne si nabalila tri veľké kufre cereálnych chlebov, croissantov a závinov. "Záujem o naše potraviny tam predbehol očakávania. Bahrajnskí ľudia takéto výrobky nepoznajú. Prekvapilo ich aj to, že po týždni bol náš chlieb ešte mäkký,“ spomína Sleziaková. Dopyt po dodávkach prejavila miestna armáda, obchodné reťazce i letecké spoločnosti.

Najviac však bodovali cereálne výrobky. V tamojšom regióne žije množstvo diabetikov, ktorí nemajú vhodné potraviny, keďže do všetkého sa u nich pridáva cukor či orechy.

Podpora od Eximbanky
Sleziakovej pomohla spolupráca s Euro-arabským biznis centrom. To má sídlo tak v Bratislave, ako aj v Bahrajne, štáte s najliberálnejšími podmienkami na podnikanie na Arabskom polostrove. Sleziakovej prvým zámerom je momentálne predať obilie a múku, lebo teraz sa vyprázdňujú sklady. Ďalším projektom je vyvážať napečené výrobky - v zmrazenom stave, ktoré sa rozdistribuujú v Bahrajne. Jej pekáreň v Šahách totiž pracuje len na jednu zmenu, ale kapacitne zvládne i tri. "Na arabský trh chceme exportovať aspoň 40 ton výrobkov.“ Firma plánuje aj predaj pekárenskej technológie a know-how. Nemá problém vyviezť zariadenia a zaškoliť obsluhu. "Mám aj kontakt na Slovenku žijúcu v Bahrajne, ktorá by tam piekla výrobky podľa našich receptov,“ prezrádza riaditeľka. So šéfom Bahrajnskej obchodnej a priemyselnej komory Khalifom Ahmedom Al Mannaim si dohodla vytypovanie najvážnejších záujemcov o spoluprácu, s ktorými sa chystá rokovať, keď v máji vycestuje do Bahrajnu.

Na Slovensku ju podporila Eximbanka nielen s úverom a poistením, ale pomáha jej aj pri sprostredkovaní banky v arabskom regióne. "Arabské banky nežiadajú úroky a rôzne sa špecializujú, napríklad na potravinárstvo.“

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.