Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmysl


Biznis: Arabi chcú naše tovary i know-how

21.04.2009

Krajiny Arabského zálivu nie sú cieľom, kam by smerovali vývoz masy slovenských firiem. Zatiaľ sú ich zo dve - tri desiatky. Mnohým by táto alternatíva v minulosti nezišla na um. Od istého času sa to mení. Ochromený vývoz do krajín OECD a stagnujúci ekonomický rast v EÚ spôsobujú, že i menej známe svetové teritóriá sa prehodnocujú ako alternatíva aspoň pre časť exportu. O tom, že bariéry vzdialenosti, mentality či špecifík v legislatíve sú prekonateľné, svedčí aj to, že slovenský vývoz na Arabský polostrov stúpol od roku 2005 už o viac než 115 percent.

Príležitosť tam môžu nájsť aj iné brandže. Napríklad Juliana Sleziaková, generálna riaditeľka spoločnosti Mlyn a pekárne u Sleziakov, sídliacej v Krupine, rokuje s arabskými firmami o predaji obilia a múky. Má rozpracované i dlhodobé projekty s dodávkami pekárenských výrobkov, o ktoré sa ukázal v Bahrajne veľký záujem. Eximbanka jej poskytla úver na nákup surovín a taktiež poistenie dodávok. "Vyvážame aj do Írska, ale tam je trh dosť obsadený. Preto hľadáme možnosti na arabskom trhu, kam nás doprava vyjde porovnateľne - loďou do Bahrajnu stojí stotisíc korún (3320 eur) rovnako ako kamiónmi do Írska.“
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.