Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmysl


Bezlepková diéta...

15.04.2003

Mäso pre celiatikov... Nedodržiavanie bezlepkovej diéty môže viesť k vážnemu poškodeniu zdravia , v konečnom dôsledku až k vzniku zhubných nádorov

  Bezlepkovú diétu musia celoživotne dodržiavať pacienti s celiakiou (primárny malabsorpčný syndróm). Je založená na úplnom vylúčení akýchkoľvek produktov z pšenice, raže, jačmeňa aj ovsa. Nedodržiavanie bezlepkovej diéty môže viesť k vážnemu poškodeniu zdravia , v konečnom dôsledku až k vzniku zhubných nádorov, preto v iných krajinách zabezpečuje starostlivosť o týchto pacientov aj Liga proti rakovine. Pacienti pri nedodržiavaní  diéty trpia na tráviace ťažkosti, chudokrvnosť, rednutie kostí, rôzne alergické reakcie a depresie. To je len časť zdravotných rizík. Jedinou liečbou ochorenia je bezlepková diéta.

V ostatnom čase bolo zistené, že takúto diétu vyžadujú aj iné ochorenia. Sú to napríklad  rôzne alergické ochorenia, hlavne potravinové alergie, kožné ochorenia, ale i niektoré ochorenia obličiek.
   Presná štatistika prevalencie týchto ochorení v Slovenskej republike nebola zisťovaná, ale podľa európskych štatistík je skutočná prevalencia asi 1 : 300 obyvateľov. Množstvo pacientov sa zvyšuje nielen civilizačnými vplyvmi, ale aj zlepšovaním diagnostiky.

- Bezgluténové potraviny sú potraviny, ktoré sú vyrobené  tak , aby vyhovovali diétnym potrebám ľudí, ktorí  neznášajú glutén (celiatici), vyrábajú sa na báze cereálií, ktoré neobsahujú glutén

- Bezgluténové potraviny sú:
  a.) potraviny, ktoré neobsahujú pšenicu, triticale, raž, jačmeň alebo ovos a ani ich zložky
  b.) potraviny, v ktorých zložky obsahujúce glutén boli nahradené inými zložkami neobsahujúcimi glutén
  c.) potraviny, ktoré prirodzene neobsahujú glutén

- Bezgluténové potraviny môžu obsahovať najviac 0.05  percenta dusíka v sušine. Množstvo gluténu môže byť  najviac 200 mg.kg­¹ v sušine.
- Potraviny, ktoré prirodzene neobsahujú glutén, nemožno označiť ako potraviny bezgluténové. Cereálie alebo  potraviny vyrobené na báze cereálií, ktoré prirodzene neobsahujú glutén, môžu však byť označené ako bezgluténové a vhodné na použitie ako bezgluténová diéta.
- Bezgluténové potraviny musia obsahovať rovnaké množstvo vitamínov a minerálnych látok ako porovnateľné potraviny obsahujúce glutén.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.