Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Maloobchod


AGRO: Svätoplukovo námestie v Nitre bude každý utorok patriť farmárskym trhom

07.04.2014

Svätoplukovo námestie v Nitre bude od 8. apríla každý utorok patriť slovenským farmárom. V čase od ôsmej do 18. hodiny budú na námestí ponúkať svoje produkty, medzi ktorými nebudú chýbať čerstvé pečivo, zelenina, ovocie, mäsové a mliečne výrobky, sladkosti, ovocné nápoje, med a ďalšie produkty.

Mesto Nitra sa pripojilo k ďalším mestám na Slovensku, ktoré sa v tomto roku zapojili do organizovania pravidelných farmárskych trhov. Projekt vlani v októbri rozbehla spoločnosť Farmárske trhy, s. r. o., v šiestich slovenských mestách. Sezóna trhov sa skončila začiatkom decembra, s príchodom jari sa obnovuje.
      Úspech farmárskych trhov bol vysoký, návštevnosť naozaj obrovská. Trhy sa stali miestom, kde si ľudia chodili nakupovať slovenské potraviny priamo od farmárov, ktorí ich vypestovali či vyrobili, a zároveň si vychutnávali
atmosféru trhov, konštatoval Vladimír Novotný z firmy Farmárske trhy.
      Zámerom organizátorov je podporiť nezávislých pestovateľov, miestnych farmárov a výrobcov slovenských produktov. Tí sú zárukou, že sa potraviny dostanú k spotrebiteľovi čerstvé a že všetky predávané výrobky sú pestované, chované, nakladané, údené či inak spracované slovenskými výrobcami.
      Nechceme a ani nemôžeme konkurovať obchodným sieťam, nemáme na to podmienky, možnosti a ani to nie je naším zámerom. My chceme ukázať, že nie je potrebné dovážať na Slovensko potraviny, ktoré si vieme dorobiť aj doma, povedal Novotný.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.