Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Elektrotechnika a výpočetní technika


High Definition v Európe

16.06.2004

4. júla 2003 oznámilo konzorcium štyroch výrobcov videokamier – medzi nimi aj Sony Corporation – spoločný návrh základných špecifikácií videoformátu „HDV” (predbežné pomenovanie), ktorý realizuje nahrávanie a prehrávanie videa s veľkým rozlíšením na kazetovú pásku DV.

„Formát HDV obsahuje 720p (progresívnych) a 1080i (prekladaných) špecifikácií a umožňuje vývoj produktov prispôsobujúcich sa ku globálnej infraštruktúre veľkého rozlíšenia.“ High Definition v Európe sa zdá byť veľmi blízkou, zároveň však veľmi vzdialenou záležitosťou. Blízkou, lebo vysielanie High Definition je dostupným v krajinách ako Japonsko alebo Spojené štáty a tamojšie trhy sa začali rozvíjať. Zdá sa však, že v Európe sa zatiaľ nepodarilo vytvoriť spoločné stanovisko pre začatie vysielania HD dostupného pre širokú verejnosť. Zaujímavým faktom je však, že popri tom sa HD-kompatibilné prehrávacie zariadenia už istý čas v Európe predávajú. Tieto zariadenia sú väčšinou výrobkami typu domáceho kina s veľkoplošnou obrazovkou, ako sú napríklad projektory a plazmové obrazovky. Ako sa televízne prijímače LCD stávajú stále dostupnejšími, rozširuje sa aj počet výrobkov kompatibilných s technológiou HD. (Pre LCD-televízory je typický vysoký počet pixelov). Znamená to, že v Európe sa stále zvyšuje počet domácností, ktoré majú možnosť pozerať sa na ďalšiu generáciu pohyblivých obrazov v takej kvalite, ktorá znamená veľkú zmenu, predovšetkým v prípade obrazoviek väčších rozmerov. Spoločnosť Sony veľmi starostlivo sleduje tento vývoj v Európe a ako jeden z najväčších dodávateľov profesionálneho vybavenia HD bude mať v pravý čas pripravenú ponuku videokamier HD. A to snáď ani netreba hovoriť, že bude vedúcou silou v tejto oblasti...
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.