Vyhľadávam dáta ...

TLAČOVÉ ZPRÁVYPlzeňský Prazdroj Slovensko zvýši kapacitu plechovkovej linky v Šariši o tretinu

05.09.2018 00:00

Plzeňský Prazdroj Slovensko pripravuje ďalšiu investíciu do svojej výroby. V Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši bude už o pár mesiacov naplno v prevádzke nová plechovková linka, inovuje sa linka pre stáčanie fliaš a investuje sa aj do novej filtračnej linky. Celkové investície sú odhadované na 4,4 milióna eur.

OTS: J&T REAL ESTATE pokračuje v príprave nového centrálneho električkového okruhu v Bratislave

05.09.2018 00:00

Nová električka prepojí kľúčové mestské časti Petržalku a Ružinov a významne zlepší dopravnú obslužnosť novovznikajúceho centra mesta Spoločnosť J&T REAL ESTATE (ďalej iba JTRE) v marci 2017 vyjadrila verejný záväzok významne prispieť k zlepšeniu dopravnej obslužnosti novovznikajúceho moderného centra Bratislavy vybudovaním centrálneho električkového okruhu po trase Šafárikovo námestie ? Pribinova ? Košická s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto. JTRE v zmysle tohto záväzku ďalej intenzívne pracuje na príprave dopravného projektu. Na základe vzájomnej komunikácie a požiadavky hl. mesta nechala spoločnosť JTRE odborne preveriť aj prínosy navrhovanej trasy voči alternatívnym trasám cez Landererovu a Mlynské nivy. Aj po tomto porovnaní sa navrhovaná trasa okruhu javí ako najvýhodnejšia nielen z pohľadu prepravnej kapacity a technickej realizovateľnosti, ale aj z hľadiska vedenia v priestore a investičných nákladov.

Energia: Slovnaft spustil prvú elektronabíjačku na Prístavnej ulici v Bratislave

04.09.2018 00:00

Zákazníci servisnej stanice v sieti Slovnaft na bratislavskej Prístavnej ulici môžu využívať novú službu. Slovnaft tu nainštaloval prvú elektronabíjačku v rámci projektu NEXT-E na Slovensku. Do konca roka by mali pribudnúť v najväčšej slovenskej sieti čerpacích staníc ďalšie štyri elektronabíjačky. Projekt NEXT-E, ktorý podporila Európska únia, počíta s vybudovaním nabíjacej siete pre elektromobily naprieč šiestimi krajinami strednej a východnej Európy. Informoval o tom Ladislav Procházka zo Slovnaftu.

POČET SLOVENSKÝCH FIRIEM S BRITSKÝM VLASTNÍKOM V PRVOM POLROKU KLESOL. ZÁKLADNÝ KAPITÁL NAOPAK NARÁSTOL

01.08.2018 00:00

Veľká Británia by mala opustiť Európsku úniu koncom marca 2019. Poradenská spoločnosť Bisnode, jednotka v poskytovaní ekonomických informácií, pri tejto príležitosti vypracovala analýzu, v ktorej porovnáva, ako sa Brexit vyvíja z pohľadu podnikania britských firiem na Slovensku. Kým v minulom roku Briti zaregistrovali u nás najviac podnikov za posledných osem rokov (359), v súčasnosti to vyzerá tak, že záujem o zakladanie nových britských firiem poklesol. Za prvých šesť mesiacov sa znížil počet firiem s britským vlastníkom na 1 303, čo je o 74 spoločností menej, ako tomu bolo ku koncu minulého roka. Naopak, rekordné čísla vykazuje základný kapitál, ktorý dosiahol úroveň vyše 794 milióna eur.

IT: Operátor 02 Slovakia evidoval k 30. júnu vyše 1,97 milióna zákazníkov

27.07.2018 00:00

K 30. júnu tohto roka evidovala spoločnosť O2 Slovakia už vyše 1,97 milióna zákazníkov. Výnosy za prvé dva štvrťroky medziročne vzrástli o 8,7 % na vyše 140 miliónov eur. Na raste výnosov sa podieľali aj výnosy z dátovej prevádzky, ktoré medziročne stúpli o 12 %. Zisk pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o takmer 17 % na 51 miliónov eur.

IT: Spoločnosť Orange Slovensko dosiahla v 1. polroku výnosy 273,5 milióna eur

26.07.2018 00:00

Výnosy spoločnosti Orange Slovensko do 30.6. 2018 dosiahli 273,5 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 1,3 %. Stále významnejšiu časť výnosov tvoria výnosy z fixných služieb. Z celkových výnosov tvoria 5,6 % a medziročne sa zvýšili o takmer 18 % na 15,4 milióna eur. Takmer 23 % z výnosov za mobilné služby tvorili výnosy z mobilných dátových služieb, ktoré dosiahli hodnotu 45,4 milióna eur.

Priemysel: ZF Slovakia vybuduje v Leviciach skladovacie a logistické centrum

25.07.2018 00:00

Spoločnosť ZF Slovakia, a. s., vybuduje skladovacie a logistické centrum v priemyselnom parku Levice - Géňa. Centrum vznikne v existujúcom areáli spoločnosti na pozemku s rozlohou 11.000 štvorcových metrov, ktorý je v súčasnosti nevyužívaný. Nové skladové a logistické priestory budú určené pre rozpracované a hotové výrobky a ich následnú expedíciu. Celkové náklady na realizáciu nového centra dosiahnu 5 miliónov eur, informoval investor. Centrum by malo byť spustené do prevádzky v polovici budúceho roka.

IT: Spoločnosť ESET sa stala súčasťou poradnej skupiny Europolu

18.07.2018 00:00

Bezpečnostná spoločnosť ESET sa stala členom poradnej skupiny Europolu, ktorá sa zaoberá internetovou bezpečnosťou. Firmu bude v skupine reprezentovať výskumník ESET-u Righard Zwienenberg. Skupina pracuje v rámci European Cybercrime Center, ktorú založil Europol, policajný úrad Európskej únie.

Slováci strácajú záujem o daňový raj v Spojených štátoch amerických. Za rok stratil najviac firiem.

17.07.2018 00:00

Už prvý kvartál tohto roka naznačil, že počet slovenských spoločností s vlastníkom sídliacim v daňovom raji medziročne klesá. Potvrdila to detailná analýza poradenskej spoločnosti Bisnode, jednotky v sledovaní väzieb a prepojení medzi firmami , ktorá sa pozrela na vývoj za prvý polrok 2018. Kým vlani, v rovnakom období, sídlilo v daňových rajoch 4 832 spoločností, aktuálne je to o 68 firiem menej, teda spolu 4 764. Najväčší odchod zaznamenali Spojené štáty americké, kde je medziročne o 60 podnikov menej. Najvyšší záujem je naopak o Spojené arabské emiráty, kde sa usídlilo 17 nových firiem.

Na riešení jadrového odpadu v Černobyle sa podieľa aj VUJE Trnava

16.07.2018 00:00

Spoločnosť VUJE, a.s. Trnava vyvinula a dodala špeciálne kontajnery na prepravu tekutých rádioaktívnych odpadov v Černobyľskej jadrovej elektrárni. Kontajnery so špeciálnym návesom dodali do medziskladu vyhoretého paliva ISF-2 v Černobyľskej jadrovej elektrárni. Budú slúžiť na prepravu tekutého jadrového odpadu, vznikajúceho počas fragmentácie vyhoreného paliva z reaktorových blokov 1, 2 a 3.

Technické služby mesta Partizánske skončili vlani v zisku

15.07.2018 00:00

Technické služby mesta (TSM) Partizánske, spol. s r. o., vykázali za minulý rok zisk vo výške 1328 eur. Hospodársky výsledok je oproti plánu nižší o 8494 eur. Vyplýva to z výročnej správy mestskej spoločnosti za rok 2017.

Technov buduje v obci Rumanová nový priemyselný a výskumný komplex

14.07.2018 00:00

V Rumanovej v okrese Nitra vzniká nový priemyselný a výskumný komplex spoločnosti Technov, s.r.o., ktorá patrí k najväčším zamestnávateľom v obci. V súčasnosti v starej prevádzke firmy pracuje zhruba 120 ľudí, v novej prevádzke by malo pracovať približne 200 ľudí.

Správa káblových rozvodov v Partizánskom skončila vlani v zisku

13.07.2018 00:00

Partizánska spoločnosť Správa káblových rozvodov (SKR), ktorá v meste okrem iného zabezpečuje šírenie terestriálneho signálu, uzatvorila minulý rok so ziskom 6126 eur pred zdanením. Vyplýva to z výročnej správy mestskej firmy, ktorú na svojom poslednom rokovaní vzali na vedomie partizánski mestskí poslanci.

Prievidza začína s výstavbou podzemných kontajnerov, pribudnú v centre mesta

12.07.2018 00:00

Prievidza začína s výstavbou podzemných kontajnerov. Na sídliskách v centrálnej časti mesta dokopy vybudujú v rámci pilotného projektu 28 veľkoobjemných nádob na triedený odpad, informoval hovorca mesta Michal Ďureje. Celú zákazku vybudovania podzemných kontajnerov rozdelila radnica do dvoch etáp. V prvej časti nakúpila 28 kontajnerov pre sedem stojísk na komunálny odpad, plast, papier, sklo, viacvrstvové kombinované materiály a kovy. Výstavbu naplánovala na uliciach M. Hodžu, Nábrežie sv. Cyrila a A. Škarvana. V druhej časti zabezpečí zostávajúce stojiská na Dlhej ulici a Nábreží sv. Cyrila.

NAJVIAC SLOVENSKÝCH FIRIEM PLATÍ DANE V SUME DO 1 000 EUR. RASTIE PODIEL TÝCH, KTORÉ NEODVÁDZAJÚ ŠTÁTU NIČ.

03.07.2018 00:00

Poradenská spoločnosť Bisnode, jednotka v poskytovaní ekonomických informácií na Slovensku, sa vo svojej detailnej analýze pozrela, koľko slovenské firmy platia na daniach. Dáta k prvému polroku 2018 naznačujú, že najviac podnikateľov – takmer 80 tisíc, odviedlo v daňovom priznaní čiastku do 1 000 eur. Za nimi nasledujú firmy s daňami v rozmedzí od 1 000 do 10 000 eur. No rovnako medziročne narastá aj počet firiem, ktoré na dani neodvádzajú nič. Spoločnosť Bisnode analyzovala dáta 146 050 spoločností podnikajúcich na Slovensku.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.