Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Od svojho prijatia sa zákon č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov každý rok aspoň tri krát novelizuje. Každá novela má výrazný dopad na daňovú a teda aj hospodársku politiku podnikateľov, pričom kvôli nejednoznačnosti jednotlivých ustanovení v praxi často vznikajú aplikačné problémy. Na výklad prijatých zmien vydávajú Ministerstvo financií SR a Daňové riaditeľstvo SR vykonávacie a metodické predpisy s rôznym stupňom záväznosti pre daňové subjekty. Kým opatrenia, usmernenia a oznámenia Ministerstva financií majú pre daňovníkov v podstate záväzný charakter (i keď ide väčšinou len o vzory hlásení, prehľadov a priznaní), pokyny Daňového riaditeľstva SR priamu záväznosť nemajú. Metodické predpisy DR SR sú však plne záväzné pre daňové úrady, takže v prípade, ak pri daňovej kontrole podľa nich neposkytujú, má daňovník právo odvolať sa na nadriadený orgán a ak neuspeje, aj na súd. Preto je dobré, aby podnikateľ okrem znenia zákona a predpisov MF SR poznal aj metodické pokyny Daňového riaditeľstva, ktoré sú navyše ilustrované množstvom praktických príkladov na zdaňovanie a účtovanie príjmov a výdavkov, takže pre každého ekonóma, účtovníka alebo podnikateľa sú neoceniteľnou pomôckou. Do tejto publikácie sme zaradili len platné (resp. nezrušené) predpisy MF SR a 48 pokynov a usmernení DR SR k zákonu dani z príjmov (resp. k účtovnej problematike a k správe dani, ak súvisia so zdaňovaním z príjmov). ISBN:978-80-8057-714-8


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.