Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Spoločný slovník obstarávania (CPV) predstavuje jediný klasifikačný systém uplatniteľný na verejné obstarávanie v členských krajinách Európskej únie, ktorý štandardizuje odkazy používané verejnými obstarávateľmi pri opise predmetu zmlúv vo väzbe na klasifikáciu produkcie, odvetvovú klasifikáciu ekonomických činností a kombinovanú nomenklatúru. Spoločný slovník obstarávania bol vydaný formou nariadenia (ES) č. 2195/2002 novelizovaného nariadením (ES) č. 213/2008, ktoré aktualizuje všetky prílohy tvoriace samotný slovník. Nariadenia Európskych spoločenstiev sú záväzné pre všetky členské krajiny bez toho, aby ich konkrétny štát (teda aj Slovenská republika) prebral do svojho právneho poriadku, preto sú verejní obstarávatelia aj na Slovensku povinní postupovať v súlade z jeho znením. Na Spoločný slovník obstarávania sa na viacerých miestach odvolala aj zákon č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní. Spoločný slovník obstarávania by mal mať k dispozícii každý subjekt (právnicka osoba alebo fyzická osoba), ktorý sa nejakým spôsobom zapája do procesu verejného obstarávania, to znamená podnikatelia, organizácie, zamestnanci a orgány štátnej správy a verejnej samosprávy. ISBN:978-80-8057-767-4


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.