Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Nespornou súčasťou obchodného majetku (§ 6 ods. 1 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov) podnikateľov sú aj nehmotné statky – „peniazmi oceniteľné iné hodnoty“ – ktorými sú právo majiteľov zapísaných označovaní pôvodu výrobkov, právo majiteľov zapísaných zemepisných označovaní výrobkov a právo majiteľov označovania poľnohospodárskych výrobkov a potravín „zaručene tradičná špecialita“. Týmto trom právam k nehmotným statkom je venované dielo JUDr. Petra Muríňa: Právna úprava označovania výrobkov. Po nadobudnutí účinnosti zákona č. 195/2007 Z. z. (novela zákona č. 152/1995 Z. z. o potravinách) a zákona č. 279/2007 Z. z. (novela zákona č. 469/2003 Z. z. o označeniach pôvodu výrobkov a zemepisných označeniach výrobkov) sa značne zmenil právny stav v označovaní pôvodu výrobkov, v zemepisnom označovaní výrobkov a v označovaní výrobkov (poľnohospodárskych a potravín) zaručene tradičná špecialita, a to v reakcii na zmenenú právnu úpravu EÚ. Vzhľadom na to, že právne úpravy označovania pôvodu výrobkov, zemepisného označovania výrobkov a označovania výrobkov (poľnohospodárskych a potravín) „zaručene tradičná špecialita“ sa vyznačujú značnými nedostatkami, ktoré sú dôsledkom viacerých či už vecných, alebo legislatívnotechnických pochybení právnych úprav, renomovaný autor pripravil publikáciu, v ktorej analyzuje tieto nedostatky a navrhuje konkrétne riešenia vo vzťahu k našej ústave i k právu Európskych spoločenstiev. ISBN:978-80-8057-755-1


Dátum zverejnenia: 26.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.