Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Publikácia „Podvojné účtovníctvo podnikateľa po prechode na euro“ vás oboznámi so základnými princípmi podvojného účtovníctva a nadväzne na to vám poskytne metodický výklad u nás platného účtovníctva, ktoré od 1. januára 1993, keď vstúpilo do platnosti, prechádza neustálymi úpravami. Výraznejšie legislatívne úpravy, ktoré nadobudli účinnosť k 1. 1. 2003, boli súčasťou procesu medzinárodnej harmonizácie účtovníctva. Vstupom Slovenskej republiky do eurozóny sa euro stáva menou, v ktorej budeme realizovať účtovanie. Výklad o podvojnom účtovníctve pre podnikateľov je doplnený príkladmi, na ktorých si môžete overiť pochopenie konkrétnej problematiky účtovania. Pokúste sa vždy najprv samostatne zaúčtovať uvedené účtovné prípady a potom ich konfrontujte s riešením, aby ste zistili, čo ste z vysvetlenia danej problematiky nepochopili správne, prípadne čo vašej pozornosti uniklo. Uvedené príklady obsahujú mnohokrát zjednodušenia, aby ich bolo možné zaúčtovať v relatívne krátkom čase, aby ich riešenia neboli plošne príliš rozsiahle a aby výpočtové úkony neodvádzali pozornosť od vecnej podstaty. Na konci kapitoly sú zaradené kontrolné otázky, ktoré sa orientujú na zásadné poznatky problematiky obsiahnutej v tejto kapitole a spravidla jeden alebo dva komplexnejšie príklady, ktoré obsahujú nielen problematiku kapitoly, na konci ktorej sú zaradené, ale je v nich zahrnutá aj problematika predchádzajúcich kapitol. Ak vaša snaha zvládnuť základné poznatky podvojného účtovníctva pre podnikateľov bude úspešná, veríme, že sa budete ďalej zdokonaľovať pomocou informácií získaných z odborných literárnych prameňov a permanentne budete sledovať legislatívne úpravy dotýkajúce sa podvojného účtovníctva pre podnikateľov. ISBN:978-80-8057-803-9


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.