Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Tento komentár základného slovenského súkromnoprávneho predpisu nadväzuje na komentár, ktorý autor publikoval vo vydavateľstve Epos začiatkom r. 2002. Odvtedy bol Občiansky zákonník zmenený a doplnený takmer 20-krát. Zároveň došlo ku kompletnej zmene právnej infraštruktúry, ktorá dotvára celú občianskoprávnu úpravu. Autor reaguje na členstvo Slovenskej republiky v Európskej únii a na podpornú pôsobnosť komunitárneho práva na naše súkromné právo, ako aj na novšiu rozhodovaciu prax súdov. Na rozdiel od predchádzajúceho vydania sa autor v diele zameral na dôkladnejší rozbor jednotlivých ustanovení občianskeho kódexu, a to na vymedzenia všetkých základných pojmov používaných zákonom, previazanosť inštitútov súkromného práva, odraz najnovších poznatkov právnej teórie a praxe, ako aj kritiku právnej úpravy. Pri každom ustanovení autor skúma prepojenie medzi Občianskym a Obchodným zákonníkom a nadväzujúcimi právnymi úpravami, prípadne odkazuje na príslušnú judikatúru. Vzhľadom na komplexnejšie spracovanie problematiky je rozsah diela viac ako dvojnásobný v porovnaní s predchádzajúcim komentárom publikovaným vydavateľstvom EPOS a prekročil 1000 strán väčšieho formátu B5. Dielo je určené širšej právnickej verejnosti, najmä sudcom, advokátom, podnikovým právnikom, študentom práva a pod. Vzhľadom na zrozumiteľný a prehľadný štýl spracovania môže poslúžiť aj širokej laickej verejnosti. ISBN:978-80-8057-688-2


Dátum zverejnenia: 26.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.