Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Na základe splnomocnenia v § 4 ods. 2 zákona o účtovníctve Ministerstvo financií SR schválilo dve nové opatrenia, čím s účinnosťou od 1. 1. 2008 komplexne novelizovalo právnu úpravu podvojného účtovníctva neziskových organizácií (účtovných jednotiek, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie), medzi ktoré patria aj občianske združenia, záujmové združenia právnických osôb, nadácie, neziskové organizácie poskytujúce verejnoprospešné služby, neinvestičné fondy, strany a politické hnutia, cirkvi a náboženské spoločnosti. Požiadali sme Ing. Vieru Laszovú, špecialistku Ministerstva financií SR, riaditeľku odboru ministerstva, ktorý vytvorenie príslušných opatrení realizoval, aby spracovala komentár a súbor účtovných príkladov pre neziskové organizácie účtujúce v sústave podvojného účtovníctva. Vzhľadom na pozíciu a pracovné zaradenie autorky má táto publikácia charakter polooficiálneho výkladu ministerstva k problematike, preto by nemala chýbať v kancelárii žiadnej neziskovej organizácie. ISBN:978-80-8057-747-6


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.