Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

Ministerstvo financií SR s účinnosťou od 1.1.2010 novelizovalo opatrenie upravujúce postupy účtovania a podrobnosti o účtovnej závierke pre podnikateľov účtuijúcich v sústave jednoduchého účtovníctva. Operatívne sme spracovali úplné znenie novelizované opatrenia a spolu s opatrením MF SR o prechode zo sústavy podvojného účtovníctva do sústavy jednoduchého účtovníca (a naopak) a opatrením MF SR o prechode z evidencie vedenej na účely paušálnej dane do sústavy jednoduchého účtovníctva (doplnenými príslušnými usmerneniami Daňového riaditeľstva SR) sme ho zaradili do prvej časti publikácie „Jednoduché účtovníctvo podnikateľov pre rok 2010“. Vzhľadom na to, že jednoduché účtovníctvo podnikateľov je jednoznačne daňovo orientované, zaradili sme do druhej časti tejto príručky (určenej účtovníkom a živnostníkom) nielen zákon o účtovníctve v znení koncoročnej novely, ktorá nadobudla účinnosť 1. 1. 2010 (s dôvodovou správou a doterajšími usmerneniami DR SR k zákonu), ale aj úplné znenie zákona o dani z príjmov, ktorý bol k 1.1.2010 novelizovaný dvakrát (opäť s dôvodovými správami a s pokynmi, resp. usmernením DR SR k zákonu). ISBN:978-80-8057-833-6


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.