Vyhľadávam dáta ...
Detail ponuky

K 1. januáru 2009 sa zmenili prakticky všetky daňové a účtovné predpisy, a to z dvoch dôvodov: – Stalo sa už pravidlom, že v prvý deň nového roka nadobúdajú účinnosť koncoročné novely zákona o účtovníctve (vrátane vykonávacích opatrení) a zákona o dani z príjmov, resp. zákona o DPH, ktorými sa odstraňujú zistené nedostatky, zjednocuje právna úprava a realizujú nové zámery. – K 1.1.2009 Slovenská republika prešla na euro, čo si vyžiadalo zmeny v takmer každom predpise, pričom nešlo len o zmenu označenia platnej meny. Na prelome rokov už bolo zrejmé, že existuje aj tretí dôvod, ktorý zákonodárcov prinúti zmeniť právnu úpravu daní a účtovníctva, a to globálna hospodárska a finančná kríza. Protikrízové novelizácie zákona o účtovníctve, postupov účtovania podnikateľov, zákona o dani z príjmov a zákona o DPH síce nadobudli účinnosť v marci 2009, ale v podstate platia spätne, teda k 1.1.2009. Vzhľadom na zásadné zmeny v právnej úprave sme požiadali všeobecne uznávanú špecialistku na účtovanie v sústave jednoduchého účtovníctva, aby pre podnikateľov pripravila komplexnú príručku ilustrovanú množstvom príkladov, ktorá by nemala chýbať na stole žiadneho živnostníka, účtovníka či účtovného poradcu. ISBN:978-80-8057-791-9


Dátum zverejnenia: 25.05.2010
Dátum platnosti: 31.12.3000Späť nové hľadanie
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bisnode spracúva informácie o všetkých podnikateľských subjektoch a k nim nadviazaných subjektoch v Českej a Slovenskej republike, ktoré sa na podnikateľskej činnosti týchto subjektov podieľajú. Jedná sa predovšetkým, nie však výlučne, o verejne prístupné dáta spoločníkov či majiteľov, konateľov, členov štatutárnych a kontrolných orgánov právnických osôb a zverejnené dáta iných podnikateľských subjektov, ktorým bolo pridelené IČO podľa právneho poriadku danej krajiny. Detailné informácie o spracovaní sú verejne k dispozícii na www.bisnode.cz/privacy.