Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Elektrotechnika a výpočetní technika


Žilinská univerzita a ON Semiconductor otvorili Centrum technickej podpory

02.11.2017

Žilinská univerzita (ŽU) v Žiline a spoločnosť ON Semiconductor otvorili vo štvrtok na pôde ŽU externé pracovisko Centra technickej podpory (CTP) spoločnosti ON Semiconductor, zamerané na technickú podporu a výskumné projekty v oblasti mikroelektroniky.

      "Otvorenie spoločného pracoviska vnímam ako vynikajúcu príležitosť nielen pre našich študentov, ktorí budú mať možnosť pracovať na najmodernejších technológiách, ale aj pre žilinský región, kde prispeje k rozvoju elektrotechnického priemyslu," povedal dekan Elektrotechnickej fakulty ŽU Pavol Špánik.

      Prítomnosť CTP na univerzite má prehlbovať odborné znalosti v oblasti komplexných integrovaných obvodov a aplikačných riešení ON Semiconductor, podporovať štúdium a zvýšiť príťažlivosť technických študijných programov Elektrotechnickej fakulty ŽU. "Naša fakulta má veľmi dobre vybavenú infraštruktúru laboratórií, ktorá reflektuje súčasné požiadavky priemyslu a predstavuje významné rozšírenie našich možností. Môžeme pracovať s najnovšími súčiastkami, ktoré ešte nie sú na trhu. Čiže budeme troška predbiehať vývoj, ktorý je v priemysle a pripravovať ľudí pre budúcnosť," podotkol dekan Elektrotechnickej fakulty ŽU.

      "Súčasný inžiniersky tím CTP, poskytujúci celosvetovú technickú podporu zákazníkom spoločnosti, je vybudovaný v prevažnej miere z absolventov ŽU.

Odbornosť a talent, ktoré vstupujú do spoločnosti ON Semiconductor vďaka ŽU, recipročne prispejú k inovácii kľúčových študijných odborov v žilinskom regióne, " uviedol viceprezident spoločnosti ON Semiconductor Tony Roybal.

      Podľa Petra Jurčíka z ON Semiconductor Slovakia doteraz pôsobila spoločnosť v Piešťanoch a v Bratislave nedávno otvorila nové dizajn centrum.

"Hľadáme talent a odbornosť, ktoré študijné odbory na ŽU poskytujú. Na druhej strane môžeme poskytnúť inováciu a know-how. Sme globálna firma s viac ako 30.000 zamestnancami a rôznymi globálnymi projektmi. Máme pravidelne otvorené pracovné miesta inžinier technickej podpory, technik technickej podpory, dokonca máme uplatnenie aj pre stredoškolákov," dodal Jurčík.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       



viac informácií o: Žilinská univerzita v Žiline
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.